1 czerwca 2021

Światowe Zgromadzenie Zdrowia przyjęło rezolucję formalizującą udział Watykanu w pracach WHO

(fot. Pixabay)

31 maja Światowe Zgromadzenie Zdrowia – najważniejszy organ decyzyjny Światowej Organizacji Zdrowia – przyjął rezolucję, która formalizuje udział Stolicy Apostolskiej w pracach tejże organizacji. Poinformowało o tym watykańskie Biuro Prasowe.

Jak czytamy w komunikacie Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Światowe Zgromadzenie Zdrowia przyjęło w miniony poniedziałek rezolucję zgłoszoną przez Włochy, dotyczącą udziału Watykanu w pracach Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), jako państwa nie będącego jej członkiem.

„Decyzja ta jest odzwierciedleniem relacji, jakie Stolica Apostolska utrzymuje nieustannie z tą Organizacją od 1953 roku i świadczy o zaangażowaniu rodziny narodów w podejmowanie, poprzez dialog i międzynarodową solidarność, światowych wyzwań zdrowotnych, które dotykają ludzkość”, czytamy w komunikacie.

KAI

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(9)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie