4 lipca 2014

Arcybiskup Silvano Tomasi stały obserwator Stolicy Apostolskiej w Organizacji Narodów Zjednoczonych odniósł się do dyskusji, które w ONZ toczą się na temat rodziny. Podkreślił, że to rodzina jest nadal podstawową komórką społeczną.

 

Hierarcha odniósł się także do dokumentu ONZ ogłoszonego w maju br. zgodnie z którym „gwałtowne zmiany socjo-ekonomiczne i demograficzne sprawiają, że wypełnianie rozlicznych zobowiązań przez rodziny jest coraz trudniejsze”.

 

Tymczasem, jak podkreślił abp Tomasi rodzina pozostaje podstawową komórką społeczną bez względu na przeszłe lub obecne zawirowania. Jego zdaniem rodzina „przedstawia siłę znacznie większa, niż ta, którą reprezentują siły starające się wyeliminować ją, jako relikt przeszłości lub przeszkodę do emancypacji jednostki czy stworzenia wolnego, egalitarnego i szczęśliwego społeczeństwa”.

 

Jak informuje Hilary White na lifesitenews.com, duchowny zwrócił uwagę na fakt, że ideologia antyrodzinna jest sprzeczna z głębokimi pragnieniami wielu ludzi. – W zdrowej rodzinie opartej na małżeństwie mężczyzny i kobiety wielu ludzi znajduje wyjątkową ochronę, opiekę i dynamiczną energię – powiedział abp Tomasi. – Co więcej przypadkowe dowody pokazały, że w najlepszym interesie dziecka leży życie w harmonijnym ośrodku rodzinnym, w którym edukacja i formacja dziecka rozwija się w kontekście żywego doświadczenia zarówno ojca jak i matki – dodał. Potępił jednocześnie próby marginalizowania i dzielenia rodziny.

 

Warto w tym kontekście przypomnieć, że w lutym br. Komitet ONZ ds. Ochrony Praw Dziecka ogłosił raport, w którym skrytykował Kościół za ochronę życia od momentu poczęcia. Zażądał jednocześnie liberalizacji nauczania dotyczącego aborcji. Kościołowi zarzucił także pedofilię i obronę duchownych winnych przestępstw na tle seksualnym. Krytyce poddano też nauczanie Kościoła na temat płciowości. Krytyka ta przebiegała w duchu egalitarnym – nauce katolickiej zarzucono akcentowanie różnic między mężczyzną, a kobietą i wezwano do zmiany tego nauczania.

 

 

Źródło: lifesitenews.com

Mjend

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie