11 czerwca 2021

Węgierscy piłkarze nie oddają hołdu BLM. Orban: „Klękamy tylko przed Bogiem i ojczyzną”

Węgierscy piłkarze nie będą klękać przed meczami podczas mistrzostw Europy na znak solidarności z ruchem Black Lives Matter. Niedawno kibice w Budapeszcie wygwizdali reprezentantów Irlandii, którzy w meczu towarzyskim przeciw Węgrom wykonali ten gest.

Sytuację z meczu w Budapeszcie skomentował premier Węgier, Wiktor Orban. Polityk wskazał, że klękanie wymyślano w krajach, które parały się handlem niewolnikami. Węgrów to nie dotyczy.

Na stadionach nie ma miejsca na klęczenie. Węgrzy klęczą tylko w trzech sytuacjach: przed Bogiem, ojczyzną i prosząc o rękę ukochanej. Ten gest jest wymyślony przez kraje, które brały udział w niewolnictwie, my nigdy w tym nie uczestniczyliśmy. Poza tym nie prowokuje się gospodarza, kiedy jest się w gościach – powiedział polityk.

Przed meczem z Irlandią nie uklęknął również sędzia, Daniel Stefański.

Zamiast tego zarówno arbiter jak i Madziarzy wskazali na napis UEFA respects na swoich koszulkach.

Z kolei węgierski związek piłkarski wydał oświadczenie, w którym zakomunikował, że reprezentanci Węgier nie będą klękać na spotkaniach podczas Mistrzostw Europy.

Źródło: interia.pl

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(17)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy