7 sierpnia 2018

Węgrzy będą uczyć najmłodszych o narodowych i chrześcijańskich korzeniach

(Fot. kawa/Pixabay)

Węgierskie przedszkola będą, począwszy od nowego roku szkolnego, akcentować w swych programach wychowanie patriotyczne i rodzimą kulturę, w której istotną rolę odgrywa tożsamość chrześcijańska.

 

Przyjęte niedawno podstawy programowe zakładają wprowadzanie najmłodszych Węgrów w „środowisko, które jest podstawą tożsamości narodowej, chrześcijańskich wartości kulturalnych, miłości ojczyzny oraz przywiązania do ziemi rodzinnej i rodziny”. Według tych wskazań, dzieci przedszkolne poznawać będą tradycje, podania ludowe, legendy, a także klasyczne i współczesne dzieła literackie. Mają również nawiązywać więcej kontaktów z najmłodszymi rodakami uczęszczającymi do innych przedszkoli w kraju i za granicą.

 

Zmiany zapowiadane przez media nad Dunajem mają związek z uchwaleniem przez parlament w czerwcu poprawki do konstytucji, czyniącej z ochrony tożsamości kraju oraz jego chrześcijańskiej kultury elementarnego obowiązku wszystkich organów państwa. 

Zgodnie z zapowiedzią wybranego wiosną ponownie na stanowisko premiera Viktora Orbana, nowy program państwowy ma zastąpić „tonącą liberalną demokrację”.

 

 

Źródło: tvp.info

RoM

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie