13 września 2017

Wenezuela: prezydent Nicolas Maduro otwarty na rozmowę z opozycją. Mediacje ruszą za tydzień

(Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro. Fot. JORGE SILVA / REUTERS / FORUM )

Prezydent pogrążonej w kryzysie gospodarczym i politycznym Wenezueli publicznie zadeklarował, że jest gotowy do rozmów z opozycją. Ta niezmiennie domaga się jego odejścia. Mediacje ruszą w przyszłym tygodniu.

 

Z misją mediacyjną w Caracas przebywa były premier Hiszpanii Jose Luis Zapatero i prezydent Dominikany Danilo Medina. Politycy zaprosili do rozmów rząd i opozycję. Celem jest zakończenie kryzysu politycznego, jaki rozgorzał po rozwiązaniu parlamentu i przeprowadzeniu w lipcu przez Zjednoczoną Partię Socjalistyczną Wenezueli nieuznanych wyborów do Zgromadzenia Konstytucyjnego.

 

Prezydent Nicolas Maduro w swoim telewizyjnym wystąpieniu oświadczył, że jest gotowy do rozmów. Te mają odbyć się w przyszłym tygodniu na Dominikanie. Opozycja ma jednak wątpliwości i dotąd nie potwierdziła, że dialog ma miejsce.

 

Kryzys gospodarczy w Wenezueli narasta od czterech lat, a winą za zły stan kraju obarczany jest prezydenta Nicolasa Maduro. Od kwietnia 2017 roku Wenezuelą wstrząsnęły protesty społeczne przeciwko rządom Maduro. Zginęło w nich ponad 120 osób.

 

Źródło: tvp.info

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie