"Gdyby nie legitymacja poselska zostałbym połamany". Poseł Konfederacji pobity przez policję podczas protestu rolników

Protest-rolnikow-3.jpg
fot. PAP/Paweł Supernak

Gdyby nie legitymacja poselska zostałbym połamany – powiedział w rozmowie z portalem PolsatNews.pl poseł Ryszard Wilk (Konfederacja). Polityk zrelacjonował zajście, do jakiego doszło w trakcie środowego protestu rolników.

W trakcie starć prowokatorów (spośród których, jak wynika z niezależnych materiałów publikowanych w mediach społecznościowych, wielu nie było rolnikami) z policją doszło do pobicia przez funkcjonariuszy posła na Sejm RP Ryszarda Wilka. W sieci pojawiło się nagranie z tego incydentu, na którym widać, jak policjanci rzucają polityka na ziemię i wykręcają mu ręce. Ponadto Wilk został uderzony policyjną pałką.

Gdyby nie legitymacja poselska zostałbym połamany. Na szczęście udało mi się ją wyciągnąć, a policjanci po chwili zrozumieli, że jestem parlamentarzystą. Wtedy podnieśli mnie z ziemi i odprowadzili do kolegów – wyjaśnił poseł Konfederacji.

Zróbmy to razem!

Znajdowałem się w tłumie, żeby zatrzymać eskalację napięcia. Funkcjonariusze podjęli działania, nie mieli pojęcia, że jestem posłem. Zareagowali tak, jak wobec innych, dlatego nie mam żadnych pretensji – stwierdził polityk. Dodał, że nie będzie chciał wyciągać konsekwencji wobec funkcjonariuszy, bo oni tylko „wykonywali rozkazy”. – Winni temu co się wydarzyło są prowokatorzy i kierownictwo MSWiA w tym minister Kierwiński – zaznaczył.

 

Źródło: PolsatNews.pl

TG

 

Protest-rolnikow-2.jpg
fot. PAP/Paweł Supernak

"Warchoły" czy "zbawcy ojczyzny"? Co o proteście rolników mówią wyznawcy największych partii w Polsce?

„Obóz postępu zawsze był podejrzliwy wobec chłopów. Już Karol Marks wskazywał na idiotyzm życia wiejskiego. Dziś te uprzedzenia wracają w najmniej oczekiwanej formie”, pisze na łamach tygodnika „Do Rzeczy” Piotr Semka.Publicysta zwraca uwagę, że zwolennicy koalicji 13 grudnia kreują protestujących polskich rolników na „posłuszną armię” Putina bądź Kaczyńskiego. „Co do władcy Kremla, to żelaznym do...Czytaj dalej

Zróbmy to razem!
Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.
Wybierz kwotę: