Już 1 lipca w Gietrzwałdzie. „Stacja VIII - Pokuta 2033”

1 lipca w Gietrzwałdzie odbędzie się kolejna uroczystość pokutna w ramach Pokuty 2033. Inicjatywa ma patronat i błogosławieństwo metropolity warmińskiego, abp. Józefa Górzyńskiego.
Pokuta 2033 rozpoczęła się w 2019 roku. Zakończy się w roku 2033 - w roku Jubileuszu Odkupienia.
Wydarzenia odbywają się w dniu 1 lipca - w uroczystość Najdroższej Krwi Chrystusa.
Tym razem nicią przewodnią spotkania pokutnego jest stacja VIII - „Pan Jezus napomina niewiasty nad Sobą płaczące”.
Wydarzenie rozpocznie się o 9:30 w gietrzwałdzkiej Bazylice od Mszy świętej w tradycyjnym rycie rzymskim. O godzinie 11:30 w tym samym miejscu odmówiony zostanie różaniec. O 12:00 w Bazylice odprawiona zostanie druga Msza święta, tym razem w Novus Ordo Missae.
O godzinie 14:00 konferencję w Bazylice wygłosi, jak co roku, ks. prof. Tadeusz Guz.
O 15:30 na błoniach gietrzwałdzkich odprawione zostanie nabożeństwo drogi krzyżowej.
Całość zakończy się około godziny 17:30.
Opiekę duchową nad wydarzeniem sprawuje ks. dr hab. Krzysztof Bielawny. Całość organizuje Fundacja Konfederacja Gietrzwałdzka.
Uroczystości będzie można śledzić on-line w sieci na stronie Pokuta2033.pl.
Organizatorzy zapraszają jednak do osobistego udziału.
Źródło: pokuta2033.pl







