Kłopoty Krzysztofa Ziemca. Na dywaniku u prezesa TVP za żartobliwe... zdjęcie z prezydentem Dudą

37467.jpg
Źródło: twitter.com/kziemiec

Redaktor Krzysztof Ziemiec prowadził transmisję z uroczystości zaprzysiężenia Andrzeja Dudy na prezydenta RP. W przerwie wraz z realizatorem wykonał niewinny żart na tle grafiki z nową głową państwa. Pod umieszczonym na Twitterze zdjęciem posypała się lawina krytycznych komentarzy. Głos w sprawie zabrał także prezes TVP.

 

Taka sytuacja. Zaaranżowane przez realizatora w studiu #tvp w przerwie transmisji uroczystości @AndrzejDuda – napisał na swoim profilu na Twitterze Krzysztof Ziemiec. Obok tekstu zamieścił zdjęcie, na którym unosi palce w geście viktorii. Za nim znajdywała się grafika z nowym prezydentem wykonującym taki sam gest. Całość miała być żartem polegającym na podobieństwie obu panów. Nie wszyscy go jednak zrozumieli.

Zróbmy to razem!

 

W BBC na drugi dzień pakowałby pan klamoty – napisał jeden z użytkowników serwisu. Niech Pan to przeczyta i potraktuje z uśmiechem :-) – odpowiedział redaktor. Jaki uśmiech? Dziennikarz musi być niezależny. Inaczej traci twarz – kontynuowali niektórzy z czytelników profilu Krzysztofa Ziemca.

 

Część korzystających z Twittera być może ma krótką pamięć. Zdjęcie redaktor Moniki Olejnik z premierem Donaldem Tuskiem a nie grafiką z nim, nie wywołało lawiny zarzutów stronniczości.

 

"Nic nie mam przeciwko żartobliwym zdjęciom dziennikarzy. Jednak dopóki znajdują się one w domowych albumach, są tylko, a może aż, pamiątką dla potomności. Natomiast autorska publikacja takiego żartu, nawet spontaniczna i nieprzemyślana, może prowokować pytanie o bezstronność dziennikarza telewizji publicznej. Taka niefrasobliwość nie mieści się w moim systemie wartości" – skomentował Janusz Daszczyński, prezes TVP. Daszczyński wezwał Ziemca i poprosił o wyjaśnienie

 


Źródło: press.pl

MWł





Zróbmy to razem!
Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.
Wybierz kwotę: