Niger: uzbrojeni dżihadyści rozstrzelali 20 cywilów

znicze.jpg
fot. pixabay.com

W zachodniej części Nigeru uzbrojeni dżihadyści zastrzelili 20 osób podróżujących ciężarówką. W pobliżu znajduje się kopalnia złota, co powoduje aktywność dżihadystów z Grupy Wsparcia Islamu i Muzułmanów (JNIM).

Bandyci zmusili wszystkich pasażerów ciężarówki do opuszczenia pojazdu. Odprowadzili 19 mężczyzn na bok, kazali im położyć się na ziemi, a następnie zastrzelili ich. Śmierć z ich ręki poniósł również kierowca, a sam pojazd został podpalony. Dżihadyści oszczędzili tylko dwie kobiety - relacjonują portalowi NigerScoop mieszkańcy pobliskiej osady. - Zamordowali dziewiętnaście osób jak bydło - powiedział mieszkaniec miejscowości Tillaberi.

Na razie rządząca w Nigrze junta wojskowa nie odniosła się do ataku.

Niger, Burkina Faso i Mali ogłosiły na początku 2025 roku utworzenie wspólnych sił do walki z dżihadystami. Obecnie zagrożenie terrorystyczne przesuwa się z Sahelu na południe, w kierunku Zatoki Gwinejskiej. W niebezpieczeństwie są kraje takie jak Benin, Togo, Ghana, Wybrzeże Kości Słoniowej, czy Liberia.

Źródło: PAP

AF

przesladowania-chrzescijan.jpg
Fot. PCh24/GSz

Prześladowanie chrześcijan w Laosie. Komunistyczne władze zmuszają ich do życia w dżungli

Chociaż konstytucja z 1991 i Ustawa o Wolności Ewangelicznej z 2019 zapewniają wszystkim mieszkańcom Laosu prawo do swobodnego wyznawania swej wiary, to tamtejsi chrześcijanie, szczególnie z obszarów wiejskich są brutalnie wysiedlani ze swoich domów i zmuszani do życia w dżungli. Tymczasem w Azji Południowo-Wschodniej trwa obecnie w pełni pora monsunów, gdy codziennie spada nawet 2,5 cm deszczu, a...Czytaj dalej

Zróbmy to razem!
Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.
Wybierz kwotę: