24 lipca 2020

Wicepremier Emilewicz przeciwko konwencji stambulskiej: popieram jej wypowiedzenie

(Minister Jadwiga Emilewicz. FOT.:Adam Guz/KPRM-Kancelaria Premiera from Poland/Public domain)

Konwencja stambulska budzi ogromne kontrowersje. Dyskutowaliśmy o tym w Porozumieniu. Popieram wypowiedzenie tej konwencji – powiedziała w Polsat News wicepremier Jadwiga Emilewicz.

 

Konwencja stambulska to Konwencja Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Została podpisana 11 maja 2011 r. w Stambule. W ubiegłym tygodniu minister rodziny Marlena Maląg zapowiedziała, że rząd przygotowuje się do jej wypowiedzenia. Szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej tłumaczyła w programie „Polski punkt widzenia”, że Polska złożyła już swoje zastrzeżenia do Konwencji.

 

W piątek na antenie Polsat News, w kontekście zapowiadanego na ten dzień protestu „Nie dla legalizacji przemocy domowej” organizowanego przez środowiska feministyczne, o wypowiedzenie konwencji stambulskiej pytana była wicepremier Jadwiga Emilewicz. Stwierdziła, że „konwencja budzi ogromne kontrowersje”. – Popieram jej wypowiedzenie – podkreśliła.

 

Polska podpisała konwencję w grudniu 2012 r., a ratyfikowała w 2015 r. Już wtedy budziła ona kontrowersje. Przytaczano argumenty o jej niezgodności z Konstytucją RP oraz o zagrożeniu płynącym z niej dla polskich rodzin. 

 

W połowie lipca ruszyła zbiórka podpisów pod obywatelską inicjatywą „Tak dla rodziny, nie dla gender”. Zakłada ona wypowiedzenie promującej ideologię gender konwencji stambulskiej i zastąpienie jej Międzynarodową Konwencją Praw Rodziny mającą chronić tradycyjny model rodziny i tradycję chrześcijańską. Projekt ustawy przygotował Chrześcijański Kongres Społeczny oraz Instytut na rzecz kultury prawnej Ordo Iuris. Inicjatywa zyskała wsparcie kilkudziesięciu organizacji prorodzinnych.

 

Źródło: DoRzeczy.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie