10 marca 2019

Wiceszef MEN o „karcie LGBT+”: minister edukacji nie pozwoli na indoktrynację w szkołach

(Rafał Trzaskowski i Paweł Rabiej. FOT.Adam Chelstowski/FORUM)

Wiceminister edukacji narodowej Maciej Kopeć odniósł się do podpisanej przez Rafała Trzaskowskiego z PO „warszawskiej polityki miejskiej na rzecz społeczności LGBT+”. Dokument znany też jako „karta LGBT+” wzbudził potężne emocje, szczególnie za sprawą pomysłów wprowadzenia do szkół „edukacji” seksualnej opartej o kontrowersyjne wytyczne WHO.

Maciej Kopeć zapewnił, że minister edukacji narodowej nie dopuści, by w szkołach doszło do indoktrynacji. Wiceminister zwrócił też uwagę na różne uprawnienia, jakie w dziedzinie szkolnictwa posiadają organy władzy centralnej oraz samorządy. Jego zdaniem niewykluczone jest, że prezydent Warszawy wykroczył poza swoje kompetencje. Dlatego też mazowiecka kurator oświaty zwróciła się do Rafała Trzaskowskiego z pytaniami dotyczącymi podstawy prawnej oraz czynności podejmowanych w związku z planowanymi działaniami.

Wiceszef MEN stwierdził też, że jeśli rada miasta Warszawy podejmie decyzję w sprawie „karty LGBT+” i byłaby ona niezgodna z prawem, to organ nadzorujący pracę samorządu, czyli wojewoda, będzie zobowiązany unieważnić uchwałę.

Kopeć przypomniał ponadto, że zgodnie z prawem rodzice mają wpływ na to, co dzieje się w szkole. Decydują o uczestnictwie dziecka w lekcjach religii bądź WDŻ oraz o tym, czy w szkole zajęcia mogą prowadzić organizacje zewnętrzne.

Jeśli pojawią się informacje od rodziców, że prawo zostało złamane, to interweniować będą kuratorzy – zapewnił wiceminister, zwracając jednocześnie uwagę na prawo rodziców do wychowania dziecka zgodnie z wyznawanymi przez siebie wartościami.

 

Źródło: tvp.info
MWł

 

 

Stań w obronie małopolskiej kurator oświaty, która sprzeciwiła się gorszącej edukacji seksualnej dzieci! Podpisz petycję! 

 

Polecamy również:

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie