13 lutego 2013

Więcej agresji wśród par homoseksualnych

(fot. Cliff / commons.wikimedia.org, licencja cc)

Badania pokazują, że pary homoseksualne poza wyższym wskaźnikiem „swobody” seksualnej odznaczają się także zdecydowanie wyższym, w stosunku do związków heteroseksualnych, wskaźnikiem agresji. W związkach osób tej samej płci do agresji dochodzi dwukrotnie częściej niż w związkach heteroseksualnych.

Wniosek ten został wyciągnięty przez autorów badań zamówionych przez rząd Kanady. W raporcie przeczytać można, że „akty przemocy występowały dwa razy częściej wśród par homoseksualnych niż wśród par heteroseksualnych”. American College of Pediatricians opierając się na kilku badaniach stwierdza, że przemoc wśród związków jednopłciowych występuje dwa lub nawet trzy razy częściej niż wśród małżeństw heteroseksualnych. „Homoseksualne związki są znacząco bardziej podatne na rozpad niż małżeństwa heteroseksualne, gdyż przeciętny związek osób tej samej płci trwa tylko od dwóch do trzech lat” – zauważają lekarze.

W 2000 New York Times w artykule zatytuowanym: „Koniec milczenia o przemocy w relacjach gejowskich” cytuje niektóre informacje, według któryh, statystyki przemocy domowej mogą być wyraźnie zaniżana w przypadku społeczności homoseksualnej. „Kwestia przemocy domowej wśród gejów była owiana aż dotąd zmową milczenia. Przez lata homoseksualni mężczyźni próbowali zachować milczenie o tym problemie”, twierdzi Dave Shannon, koordynator programu uzdrowienia po przemocy w Fenway Community Health prowadzący swe terapie w  klinice leczenia homoseksualistów w Boston.

 

Family Research Institute polegając na danych z Biura Statystyk Stanów Zjednoczonych i danych z Center of Disease Control stwierdza, że „żonaci mężczyźni, którzy nie są w separacji, są przynajmniej o 25 razy mniej narażeni na przemoc domową niż homoseksualni mężczyźni w stałych związkach. Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkich żonatych i żyjących w separacji mężów, zagrożenie przemocą domową wśród par homoseksualnych jest nadal przynajmniej 18 razy większe”.

Badanie zaprezentowane na łamach Journal of Interpersonal Violence podejmowało problem konfliktu i przemocy wśród związków homoseksualnych kobiet. Badacze odkryli, że 90 procent badanych lesbijek były odbiorcami jednego lub więcej aktów werbalnej agresji od ich partnerek, a 31 procent z nich doświadczyły jednego lub więcej incydentów przemocy fizycznej. Badanie przeprowadzone w 1985 roku na 1109 lesbijkach przez Gwat Yong Lie i Sabrine Gentlewarrier pokazało, że ponad połowa respondentek była maltretowana przez swoją partnerkę.

źródło: conservapedia.com

MR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie