27 grudnia 2018

Wiedeń: przestępcy zaatakowali i ranili braci zakonnych. Policja poszukuje napastników

(Zdjęcie ilustracyjne, fot. REUTERS/Leonhard Foeger )

W wiedeńskiej dzielnicy Floridsdorf doszło do ataku na pięciu braci zakonnych. Sprawcy napaści związali zakonników przebywających w kościele pw. Maryi Niepokalanie Poczętej i najprawdopodobniej zrabowali cenne przedmioty ze świątyni. Policja urządziła obławę na przestępców.

 

Do zdarzenia doszło we czwartek po południu w jednym z wiedeńskich kościołów w dzielnicy Floridsdorf. Dwóch napastników zaatakowało braci zakonnych, którzy przebywali w świątyni. Sprawcy ataku na początku związali dwóch zakonników i zażądali wydania cennych przedmiotów oraz pieniędzy. Następnie obezwładnili kolejnych trzech braci zakonnych, którzy pojawili się w świątyni.

 

Napastnicy przetrzymywali wszystkich przez kilka godzin i podjęli się rabunku. Zaatakowani zakonnicy to mężczyźni w wieku od 56 do 68 lat. Najstarszy z nich ma poważne obrażenia głowy. Pozostali są w dobrym stanie.

 

Jak informuje portal vienna.at, jeden z napastników miał ok. 180 cm wzrostu i mówił z obcym akcentem. Policja nie potwierdziła informacji o tym, że napastnicy posługiwali się bronią palną. Obrażenia braci zakonnych powstały na skutek pobicia i związania. Wszyscy zakonnicy zostali przewiezieni do szpitala.

 

Austriacka policja zwraca uwagę, że nadal nie jest pewne jaki był motyw działania napastników, ale wszystko wskazuje na to, że chcieli oni obrabować świątynię. Wykluczono jednak atak terrorystyczny. Funkcjonariusze podkreślają, że sprawcy nadal mogą przebywać w pobliżu kościoła, w którym zaatakowali braci zakonnych. Policja zdecydowała o urządzeniu obławy. Poszukiwania napastników podjęły się Departament Alarmowy Grupy Zadaniowej oraz jednostki policji, które dysponują helikopterem.

 

Świadek zdarzenia poinformował, że kilka dni temu widział w kościele jednego ze sprawców ataku. Mężczyzna prawdopodobnie chciał sprawdzić w jaki sposób skutecznie przeprowadzić całą przestępczą akcję.

 

 

Źródło: vienna.at

WMa

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie