23 maja 2019

Wiedzą gdzie znaleźć prawdziwe wsparcie – władze Brazylii poświęcają kraj Matce Bożej

(Jair Bolsonaro, REUTERS/Sergio Moraes /Forum)

We wtorek prezydent Brazylii Jair Bolsonaro i biskup Fernando Areas Rifan poświęcili Brazylię Matce Bożej. W uroczystościach uczestniczyły osoby konsekrowane i politycy wysokiego szczebla.

 

Inicjatorem aktu konsekracji byli poseł Eros Biondini i Katolicki Front Parlamentarny. Proklamowanie poświęcenia Brazylii Matce Bożej podpisali prezydent Bolsonaro, minister Floriano Peixoto i poseł Biondini.

 

Ten ostatni określił konsekrację mianem aktu miłości. Z kolei biskup Fernando Areas Rifan zwrócił uwagę, że decyzja o konsekracji Najświętszej Maryi Pannie świadczy o uznaniu przez Brazylijczyków obecności Boga.

 

W ceremonii uczestniczyli liczni politycy wysokiego szczebla oraz przedstawiciele ruchów katolickich. Podczas uroczystości uczestnicy modlili się na różańcu. Śpiewano też wraz z siostrami zakonnymi Maryjny hymn. W pałacu prezydenckim na honorowym miejscu pojawi się rzeźba Matki Bożej Fatimskiej. Wcześniej rzeźba ta „uczestniczyła” w ceremonii.

 

Brazylia liczy powyżej 200 milionów mieszkańców. To kraj z największą liczbą katolików w skali globu.

Z kolei 18 maja włoski wicepremier Matteo Salvini poświęcił Włochy Niepokalanemu Sercu Maryi. „Powierzam Włochy, życie i wasze życia Niepokalanemu Sercu Maryi, które – jak jestem przekonany – doprowadzi nas do zwycięstwa” – powiedział. Za ten gest spotkała go krytyka.

 

Źródło: lifesitenews.com

mjend

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie