22 lipca 2019

Wielka Brytania: zwolennik tworzenia toalet neutralnych płciowo oskarżony o molestowanie nieletnich

(fot. lifesitenews.com)

Brytyjski radny, który agitował na rzecz neutralnych płciowo toalet w budynkach użyteczności publicznej został oskarżony o molestowanie seksualne nieletnich. 7 sierpnia ruszy pierwsza rozprawa, sam oskarżony nie przyznaje się do winy.

 

Podejrzany o intymne kontakty z dziećmi, 30-letni David Smith, radny Partii Konserwatywnej jednej z dzielnic Middlesbrough, Coulby Newham został aresztowany. Mowa o nawet dziewięciu takich przypadkach. Jak podaje BBC, oskarżony nie przyznaje się do winy. „Całkowicie odrzucam te fałszywe oskarżenia, a rezygnacja z członkostwa w partii zapewni mi możliwość całkowitego poświęcenia się sprawie oczyszczenia mojego imienia” – zaznacza. Pierwsza rozprawa będzie miała miejsce 7 sierpnia.

 

Smith w radzie miejskiej zajmował się głównie agitacją na rzecz „lokalnej społeczności LGBT+”. Podczas spotkania z burmistrzem Middlesbrough zaznaczał potrzebę instalacji „neutralnych płciowo” toalet w budynkach rady miejskiej. „Poczucie upokorzenia, o którym większość z nas nie ma pojęcia, i to jeszcze w 2019 roku jest po prostu niedopuszczalne” – tłumaczył i przypominał, że działanie na rzecz społecnzości LGBT było częścią jego kampanii wyborczej.

 

Jak zaznacza, jego postulaty wypływają z wsłuchiwania się w „potrzeby lokalnej społeczności LGBT”, w której się obraca. Stwierdzając, że brytyjskie puby, szkoły i inne budynki użyteczności publicznej stają się coraz bardziej „sprzyjające neutralności płciowej”, ale to lokalne władze powinny dać przykład i stać się katalizatorem zmian w rejonie.

 

Wobec argumentu, że kobiety stają się narażone na przestępstwa seksualne jeżeli do damskich toalet zostaną dopuszczeni biologiczni mężczyźni, Smith odparł, że jeżeli mężczyzna chce skrzywdzić kobietę w toalecie, to może to zrobić bez względu czy jest to tradycyjna toaleta, czy „neutralna płciowo”. Radny nie odniósł się jednak do argumentu powołującego się na wygodę i komfort kobiet, zamiast tego podkreślał konieczność włączania osób trans w życie publiczne. „Chodzi o to by zapewnić znacznie bezpieczniejszą przestrzeń dla osób trans i niebinarnych” – podkreślił.

 

Źródło: bbc.com / lifesitenews.com

PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie