10 marca 2020

Wielka procesja na Ukrainie w intencji ochrony przed koronawirusem

(fot. Dymitr Kutz / FORUM)

W Winnicy, w środkowej części Ukrainy, około siedmiu tysięcy osób wzięło udział w procesji zorganizowanej przez wiernych Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej w intencji ochrony przed chorobami, w tym przed koronawirusem – poinformowały ukraińskie media.

 

„Procesja jest tradycyjną reakcją Cerkwi na wybuchy chorób, susze, katastrofy naturalne, epidemie, co jest nadzwyczaj aktualne w obecnych warunkach szerzenia się na świecie koronawirusa” – napisano na ulotkach rozdawanych przed rozpoczęciem zgromadzenia.

 

Jak podaje lokalny portal Weża, na czele procesji szli duchowni, za nimi mężczyźni i kobiety, którzy nieśli duże ikony na drewnianych stelażach, a dalej reszta wiernych. „Śpiewano cerkiewne pieśni o zbawieniu” – dodaje.

 

Dotychczas na Ukrainie potwierdzono jeden przypadek zakażenia koronawirusem – w mieście Czerniowce na południowym zachodzie kraju.

 

Źródło: kresy.pl, interia.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie