31 lipca 2020

Winnicki i Braun krytycznie o raporcie USA w sprawie 447: nowy etap wywierania presji na Polskę

(źródło: Facebook / KONFEDERACJA 2019)

Posłowie Konfederacji Grzegorz Braun i Robert Winnicki domagają się od rządu informacji na temat kierowanych w stronę Polski roszczeń dotyczących tzw. mienia bezspadkowego oraz zaprzestania współpracy z „rządami, które chcą na nas wymuszać roszczenia”. To reakcja w sprawie raportu Departamentu Stanu USA na temat „kompleksowego ustawodawstwa dotyczącego restytucji mienia krajowego lub odszkodowań za konfiskaty związane z Holokaustem”. Dokument ten jest pokłosiem ustawy 447.

 

Winnicki zażądał w imieniu Konfederacji „czytelnych, transparentnych informacji ze strony rządu na temat kierowanych w stronę Polski roszczeń” oraz „zaprzestania jakiejkolwiek współpracy z rządami, które chcą na nas wymuszać roszczenia”. Zwrócił także uwagę, że nie są jasne okoliczności opublikowania amerykańskiego raportu.

 

– Opublikowanie tego raportu, opóźnione o trzy kwartały, świadczy o tym, że rząd amerykański wyświadczył pewną przysługę rządowi w Warszawie. Niemniej jednak jest to ostatnia z przysług, jaką rząd USA wyświadczył – ocenił poseł Konfederacji. Dodał, że jego zdaniem „treść tego raportu wskazuje na stale rosnący nacisk w sprawie roszczeń majątkowych”.

 

Z kolei według Grzegorza Brauna, amerykańska legislacja, sugerująca „dążenie do sprawiedliwości” oznacza w praktyce „wielką niesprawiedliwość i nieuczciwość wobec Polaków”. – Mamy do czynienia z kolejną odsłoną, nie zamknięciem bynajmniej, ale otwarciem nowego etapu wywierania presji na państwo i naród polski – podkreślił.

 

Braun zapowiedział, że Konfederacja będzie dociekała w rządzie Mateusza Morawieckiego, na jakiej podstawie w raporcie Departamentu Stanu USA wzięły się liczone w dziesiątkach miliardów dolarów kwoty ewentualnych rekompensat.

 

Źródło: wPolityce.pl

TK

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie