3 października 2016

Witold Gadowski przeprasza Citizen Go za sugestię o finansowaniu ich działalności przez Rosjan

(źródło: witoldgadowski.pl)

Znany dziennikarz śledczy Witold Gadowski, w swym materiale zamieszczonym na portalu YouTube, przeprosił Fundację „Citizen Go” za sugestię jakoby organizacja miała być finansowana przez osoby związane z Rosją lub Władimirem Putinem. Pierwotna sugestia została wypowiedziana w związku z zablokowaniem przez „Citizen Go” dystrybucji filmu „Insha Allah. Krew męczenników”. Fundacja była producentem filmu opowiadającego m.in. o terrorystach z Państwa Islamskiego.

Muszę przyznać się do swojej małości, a może i nieporządności. Kilka komentarzy temu, zarzuciłem mocne rzeczy organizacji „Citizen Go”. Ta moja wypowiedź spowodowała lawinę protestów i głosów domagających się wyjaśnień. Chodziło o wstrzymanie dystrybucji filmu Insha Allah(…). Wtedy sugerowałem, że „Citizen Go” ma być może jakieś finansowanie od Putina, a tam (w filmie – przyp. red.) była krytyka Putina – poinformował Gadowski. Publicysta powiedział, że swoją opinię na temat organizacji zmienił po tym jak skontaktowali się z nim przedstawiciele „Citizen Go” i udowodnili, że w budżecie organizacji, dotacje z Rosji są na drugim miejscu od końca. Tym samym stanowią niewielką część środków przeznaczonych na działalność.

Gadowski podkreślił również, że nie bez znaczenia okazał się argument związany z bezpieczeństwem chrześcijan żyjących w Syrii. – Podali mi argument, z którym trudno się nie zgodzić. Otóż stwierdzili, że jeżeli w naszym filmie będą mocne argumenty antyassadowskie, antyputinowskie, bardzo mocne argumenty polityczne, to dystrybuując ten film na Bliskim Wschodzie pogorszymy dolę chrześcijan. Producenci filmu chcą mieć film uwolniony od konotacji politycznych, a pokazujący cierpienie ofiar Państwa Islamskiego. Ja rozumie taką postawę. Zwracam honor organizacji „Citizen Go” – podsumował Witold Gadowski.

 

Źródło: YouTube

POz

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie