6 stycznia 2021

Władze Chile chcą, aby szczepienia przeciwko COVID były obowiązkowe. Obywatele nie protestują

(fot. y0s1a / sxc.hu)

Przedstawiciele Chrześcijańsko-Demokratycznej Partii Chile złożyli w tamtejszym Kongresie projekt ustawy o obowiązkowym szczepieniu przeciwko Covid-19. „Obowiązek szczepień przyczyni się do szybszego osiągnięcia odporności stadnej”, napisali w uzasadnieniu.

 

Dzięki obowiązkowym szczepieniom możemy się spodziewać się, że zostanie nimi objęte blisko 80 proc. społeczeństwa – argumentował w rozmowie z chilijskimi mediami jeden z inicjatorów projektu, Gabriel Silber.

 

Chile są jednym z pierwszych krajów Ameryki Łacińskiej, który zainicjował kampanię szczepień przeciwko Covid-19. Pierwsze aplikacje preparatu wyprodukowanego przez amerykański koncern Pfizer odbyły się jeszcze przed Wigilią Bożego Narodzenia. Rządzący przewidują, że do końca czerwca uda się zaszczepić większość spośród niemal 19 milionów mieszkańców kraju.

 

Jeśli ustawa zostanie przyjęta przez Kongres, Covid-19 znajdzie się obok ospy wietrznej, tężca, błonicy i krztuśca na liście chorób, których zwalczaniem państwo zajmuje się oficjalnie.

 

Źródło: niezalezna.pl, Reuters

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(7)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie