6 maja 2021

Władze Holandii forsują ułatwienia związane ze „zmianą płci”. Chcą znieść granicę wieku i opinię eksperta

(fot. Pixabay)

Władze Holandii chcą wprowadzić ułatwienia w procedurze „zmiany płci” w akcie urodzenia. Proponują, żeby nie była do tego potrzeba opinia eksperta oraz chcą obniżenia granicy wieku, który do tego uprawnia.

W komunikacie opublikowanym w czwartek przez holenderski rząd czytamy, że w 2018 roku z możliwości „zmiany płci” skorzystało 640 osób. „Aby oddać sprawiedliwość emancypacji osób transpłciowych, proponuje się szereg zmian, które upraszczają całą procedurę”, podkreślono.

Obowiązująca w Holandii ustawa umożliwia „zmianę płci” osobom, które ukończyły 18 lat. Potrzebna jest także opinia eksperta. Władze chcą jednak znieść te „ograniczenia”, ponieważ „naruszają one prawa jednostek do samostanowienia”.

Rząd proponuje zastąpienie opinii deklaracją, która będzie miała charakter dwuetapowy – pisemne zgłoszenie chęci „zmiany rejestracji płci” oraz potwierdzenie tego życzenia cztery do dwunastu tygodni później.

Jeśli zaś chodzi o „granicę wieku” zostanie ona obniżona, ponieważ „grupy interesu i niektórzy rodzice twierdzą, że część młodych ludzi już żyje z inną płcią niż ta wyznaczona przy urodzeniu”.

 

Źródło: Interia

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(3)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie