14 września 2013

Władze Mińska nie wydały zgody na marsz w obronie życia

(fot. REUTERS/Darrin Zammit Lupi/FORUM)

Władze Mińska odwołały ogólnobiałoruski marsz w obronie życia poczętego i rodziny. Miał on przejść ulicami stolicy w sobotę, 21 września br. Mimo wcześniejszej zgody, urzędnicy zabronili jego organizacji. Organizację marszu popierał metropolita mińsko-mohylewski ks. abp Tadeusz Kondrusiewicz.

 

Wydarzeniu miało towarzyszyć hasło: „Za życie, za rodzinę, za dzieci”. „Szanowni potencjalni uczestnicy marszu! Bardzo się cieszymy, że znalazło się tylu ludzi gotowych walczyć o obronę prawa do życia nienarodzonych dzieci. Niestety z niezrozumiałych dla nas przyczyn nie wydano zgody na przeprowadzenie marszu” – czytamy w oświadczeniu organizatorów marszu.

 

Choć obrońcy życia nie przejdą ulicami Mińska, spotkają się na Mszy św., którą w mińskim archikatedralnym kościele odprawi abp Kondrusiewicz.

 

Marsz dla życia i rodziny współorganizowany był przez stowarzyszenie „Otwarte Serca” z Mohylewa, społeczne stowarzyszenie centrum wspierania rodziny i macierzyństwa „Matulia” oraz młodzieżowe stowarzyszenie kulturalno-oświatowe z Brześcia „W obronie życia i wartości rodzinnych”.

 

Źródło: naszdziennik.pl

pam

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie