22 kwietnia 2019

Władze Sri Lanki oświadczyły, że rzezi chrześcijan dokonali radykalni islamiści

(REUTERS/Dinuka Liyanawatte / FORUM)

„Radykalna lokalna islamska organizacja o nazwie National Thowheeth Jama’ath (NTJ) jest odpowiedzialna za niedzielną serię ataków na kościoły i hotele na Sri Lance” – poinformował w poniedziałek minister zdrowia tego kraju Rajitha Senaratne.

 

Jak oświadczył Senaratne „ataki zostały przeprowadzone z pomocą międzynarodowej sieci terrorystycznej”. Nie sprecyzował jednak, jakie konkretnie organizacje mogą być zamieszane w dokonanie masakry.

 

Jak podały w poniedziałek władze, liczba ofiar wzrosła do 290 zabitych i ok. 500 rannych, ale nie jest to ostateczny bilans. Wśród ofiar jest kilkudziesięciu cudzoziemców, ale na razie nie ma pełnych informacji na temat ich narodowości.

 

Władze Sri Lanki ogłosiły w poniedziałek wprowadzenie o północy stanu wyjątkowego na terenie całego kraju i zaapelowały o pomoc międzynarodową w wyjaśnianiu zagranicznych powiązań sprawców.

 

Źródło: interia.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie