23 lipca 2020

Włochy: ksiądz przewodniczył ceremonii zawarcia świeckiego homozwiązku

(John Martin / The Destruction Of Sodom And Gomorrah / commons.wikimedia.org / Pulic Domain )

11 lipca włoski ksiądz Emanuel Moscatelli przewodniczył ceremonii zawarcia jednopłciowego związku partnerskiego swoich przyjaciółek. Do ceremonii doszło w urzędzie włoskiego miasta Sant’Oreste. Do jej odprawienia upoważnił księdza burmistrz miasta. Duchowny podczas kontrowersyjnej uroczystości ubrał się jak świecki urzędnik.   

 

Biskup Romano Rossi z diecezji Civita ogłosił, że ksiądz Mosccatelli zrezygnował dobrowolnie po spotkaniu z nim 14 lipca z posługi w parafii. Otrzymał rok wolnego na przemyślenie swego dalszego powołania. Biskup twierdzi, że istnieje jeszcze szansa na powrót księdza do posługi duszpasterskiej.

 

Jak zauważa „Catholic News Agency”, czas pokaże czy przeciwko duchownemu wytoczony zostanie proces kanoniczny. Jak bowiem przywołuje Kodeks Prawa Kanonicznego w paragrafie 1369 „kto w publicznym widowisku, w kazaniu, w rozpowszechnionym piśmie albo w inny sposób przy pomocy środków społecznego przekazu, wypowiada bluźnierstwo, poważnie narusza dobre obyczaje albo znieważa religię lub Kościół bądź wywołuje nienawiść lub pogardę, powinien być ukarany sprawiedliwą karą”.

 

Od 2016 roku Włochy akceptują cywilne związki homoseksualne, choć już nie tzw. homomałżeństwa. Mimo to ceremonie zawierania jednopłciowych związków partnerskich przypominają pod względem oprawy śluby.

 

Źródło: catholicnewsagency.com

mjend

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie