7 czerwca 2016

Włochy: Liga Północna pomaga rodzicom walczyć z gender. Lewica czuje się „zawstydzona” pomysłem

(fot.REUTERS/Susana Vera/FORUM)

Włoscy uczniowie są zagrożeni indoktrynacją ideologią gender – uważa prawicowa partia Liga Północna. W Lombardii uruchamia inicjatywę, która pomoże rodzicom walczyć z tym problemem.


Rada regionalna włoskiej Lombardii zamierza umożliwić rodzinom walkę z indoktrynacją dzieci szkolnych przez lewicowych ideologów. Dzięki inicjatywie partii Liga Północna (wł. Lega Nord) rodzice będą mogli telefonicznie lub mailowo zgłaszać utworzonej w tym celu centrali anty-genderowej przypadki indoktrynacji.

 

Jak powiedziała lombardzka minister kultury Cristina Cappellini cytowana przez dziennik „La Reppublica”, w ten sposób jej partia przeprowadza „ważny i konkretny krok, by wspierać rodziny z małymi dziećmi”. Jak tłumaczyła, we Włoszech atakuje się „naturalną rodzinę” poprzez „ideologiczną indoktrynację ideologią gender, która testowana jest na dzieciach”. Lidze Północnej chodzi o „obronę rodziny jako fundamentalnego jądra społeczeństwa”.

 

Partia przekonuje, że dzięki jej inicjatywie rodzice zyskają narzędzie pomagające im chronić własne prawa rodzicielskie. Jeżeli szkoła bez wcześniejszej zgody rodziców będzie prezentować dzieciom na przykład książkę, która przyzwyczaja do idei posiadania dwóch „ojców” lub „matek”, to będzie można z pomocą jej ugrupowania – jak wyraziła się Capellini –  zaradzić „praniu mózgów” przedstawianemu fałszywie jako myślenie antydyskryminacyjne.

 

Inicjatywę prawicowej Ligi Północnej krytykuje partia Lewica dla Mediolanu (Sinistra x Milano). – Jestem głęboko zawstydzony, że mieszkam w regionie, który wymyśla sobie wroga po to, by dalej szerzyć homofobię – stwierdził polityk tego ugrupowania, Luca Paladini, dodając, że wstydem napawa go „niewiedza i ideologiczna przemoc” prawicy”.

 

 


Źródło: junge-freiheit.de

Pach

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie