9 marca 2020

Włochy: Pozbawieni Mszy wierni jednoczą się na modlitwie różańcowej

(Fot. Pixabay)

„Corona(anti)virus” – to internetowa sztafeta różańcowa, która ruszyła we Włoszech. Wobec braku możliwości wysłuchania Mszy Świętej wierni mobilizują się do całodobowej modlitwy.

 

„Pomyśleliśmy o zacieśnieniu naszej wspólnoty Kościoła i kraju, Włoch, w objęciach modlitwy, która trwa bez przerwy w dzień i w nocy: o nieprzerwanej koronce, która może zatrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa, a także uzyskać o wiele więcej dla życia wiecznego wszystkich” – piszą anonimowi twórcy inicjatywy „Corona(anti)virus”, która zdobywa popularność coraz większej liczby wiernych.

Zasada jest prosta: na stronie internetowej podaje się imię, miasto, a także deklaruje półgodzinny „dyżur modlitewny” w specjalnie przygotowanym grafiku. W ten sposób powstaje nieprzerwana sztafeta modlitwy różańcowej, rozciągnięta na cały kraj, a wkrótce być może także poza granice Włoch. Internauci modlą się w intencji wszystkich, których w jakikolwiek sposób dotknęła epidemia koronawirusa bądź jej skutki i związane z nią zmiany w codziennym funkcjonowaniu.

 

„Abyśmy umieli po chrześcijańsku przeżyć te trudności, ze wzrokiem skierowanym ku Niebu, jako okazja do nawrócenia, do patrzenia na życie zawsze jako na darmowy dar od Ojca, który wszystko czyni dobrym i niestrudzenie wzywa nas do siebie” – piszą pomysłodawcy.

Do inicjatywy można dołączyć poprzez stronę internetową: www.recode.digital/corona-anti-virus. Umieszczony tam licznik pokazuje, jak wiele modlitw zostało już odmówionych. W poniedziałek w godzinach popołudniowych było ich już blisko 6 tysięcy.

 

 

Źródło: KAI

RoM

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie