9 września 2021

Włochy: rząd za „trzecią dawką” szczepień przeciw COVID-19. Na początek otrzyma ją 9 mln osób

(fot. Pixabay)

Włoski rząd zdecydował, że we wrześniu wystartuje akcja „wyszczepienia” obywateli trzecią dawką tzw. szczepionki przeciwko COVID-19. Decyzja w tej sprawie musi być wprawdzie jeszcze oficjalnie zarekomendowana przez Włoską Agencję Leków. Można jednak z dużą dozą prawdopodobieństwa, że jest to tylko formalność i już niedługo 9 milionów Włochów zostanie skierowanych na trzeci zastrzyk.

Trzecią dawkę preparatu, przez jednych nazywaną wzmacniającą przez innych przypominającą, a przez jeszcze innych uzupełniającą, przyjmą w pierwszej kolejności trzy miliony osób: cierpiący z powodu przypadłości onkologicznych, osoby po przeszczepach, czy też ze stwardnieniem rozsianym. Następnie „trzecia dawka” zostanie zaaplikowana osobom w wieku osiemdziesięciu lat i starszym, a potem personelowi medycznemu.

Szczepienia trzecią dawką rozpoczną się dziewięć miesięcy po rozpoczęciu we Włoszech szczepień przeciw COVID-19. Dotychczas przynajmniej jedną dawkę preparatu podano 82 proc. Włochów powyżej 12. roku życia.

Akcja nadal będzie prowadzona w wielkich centrach szczepiennych, z biegiem czasu zajmą się tym także lekarze rodzinni i pediatrzy.

Źródło: PolskieRadio24.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(3)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie