3 marca 2016

Sąd rodzinny w Rzymie tydzień po przyjęciu – w wyniku wielkiego zamieszania – skandalicznego projektu ustawy o związkach partnerskich, zezwolił lesbijkom na wzajemną adopcję córek, które kobiety urodziły, wcześniej będąc w związkach heteroseksualnych. Adopcja dzieci przez homoseksualistów od wielu lat była jedną z głównych przeszkód do zatwierdzenia przez deputowanych ustawy o związkach partnerskich.


Wyrok w sprawie zapadł tydzień po burzliwej debacie w Senacie, w wyniku której przyjęto projekt legalizujący związki partnerskie, w tym związki sodomitów, przyznając im prawa i przywileje należne małżeństwom, z wyjątkiem prawa do adopcji dzieci. Związki te nie mogą być nazywane małżeństwami.

 

Dwie lesbijski złożyły wniosek w sądzie z prośbą o zezwolenie na wzajemną adopcję córek, pochodzących ze związków heteroseksualnych. Tuż po wyroku adwokat pary Francesca Carato mówiła, że „każda z tych dwóch małych dziewczynek ma rodzica biologicznego i społecznego, którzy dzielą odpowiedzialność rodzicielską w pełni i jednakowo”.

 

Sąd rodzinny w Rzymie od 2014 roku wydał co najmniej 15 orzeczeń, zezwalających homoseksualistom na adopcję dzieci swoich partnerów, mimo że formalnie prawo na to nie zezwala.

 

Z powodu rozwlekłości postępowania do tej pory tylko jedna ze spraw trafiła do sądu odwoławczego i jest prawdopodobne, że znajdzie finał przed Sądem Najwyższym.

 

Senat Włoch w zeszłym tygodniu przyjął ustawę, zezwalającą na związki cywilne osób tej samej płci. Rządząca Partia Demokratyczna (PD) ugięła się pod presją koalicjantów i zdecydowała się usunąć z projektu zapis, zezwalający na adopcję dzieci partnerów.

 

Ugrupowanie już planuje kolejny projekt ustawy, który przyzna homozwiązkom i nieformalnym parom heteroseksualnym takie same prawa jak małżeństwom, jeśli chodzi o adopcję dzieci. 

 

Jeden z liderów ruchu homoseksualnego Nichi Vendola na początku tego tygodnia wywołał wielkie oburzenie, przyznając, że ma syna ze swoim kanadyjskim partnerem dzięki surogatce, wynajętej w Kalifornii.

Vendola został oskarżony o „obrzydliwy egoizm” przez lidera prawicowej Ligi Północnej, Matteo Salvini  i Beppe Grillo, szefa Ruchu Pięciu Gwiazd.

 

Zgodnie z prawem włoskim lewicowy polityk i były gubernator południowego regionu Apulii, może adoptować dziecko w Stanach Zjednoczonych, ale nawet jeśli to zrobi, nie zostanie automatycznie uznany za rodzica we Włoszech, chociaż jego partner jest biologicznym ojcem dziecka.

 

Włoski Sąd Najwyższy odrzucił w ub. tygodniu wniosek, zezwalający lesbijce na adopcję dziecka już uznanego w USA.

 

 

 

Źródło: thelocal.it., AS.

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie