22 lutego 2017

„Wróg ludu” arcybiskupem Strasburga. Wolnomularze oburzeni, bo obalał dogmaty Republiki

(Fot. Reuters / Charles Platiau / Forum)

Masoni nad Sekwaną są zawiedzeni, bo papież Franciszek mianował arcybiskupem Strasburga księdza Luca Ravela, byłego biskupa polowego armii francuskiej.


 

Nominacja została zatwierdzona przez prezydenta François Hollanda i opublikowana w Dzienniku Urzędowym, na mocy obowiązującego w diecezjach alzackich postępowania wynikającego z zapisów konkordatu.

Podczas posługi biskupa polowego ksiądz Ravel dał się poznać jako niestrudzony obrońca zasad wiary i chrześcijańskiej moralności. Zabierał otwarcie głos w obronie rodziny, krytykując ustawy godzące w prawo naturalne. Biskup był celem perfidnych ataków francuskiej masonerii. Portal Salon Beige opublikował list, jaki wystosował Wielki Mistrz Wielkiego Wschodu Francji (GOdF), największej francuskiej obediencji, Daniel Keller, do ministra obrony, Jean-Yvesa Le Driana, członka tej samej loży.

Masoni stwierdzali w piśmie, że „wypowiedzi biskupa polowego zamieszczone w Miesięczniku Informacyjnym Katolickiego Duszpasterstwa Wojskowego stanowią szczególnie poważny przypadek podważania Republiki i zasad, na których ona się opiera”.

 Uważać, że Republika promuje ideologię poprawności politycznej, że aborcja będzie bronią masowej destrukcji, że prawa Republiki mogą być terroryzmem przeciw Bogu, że obrona laickości jest terroryzmem myślenia, uprawianym przez adoratorów Republiki, to nie są zwykłe uchybienia w obowiązkach, jakie nakładane są na każdego przedstawiciela kultu zatrudnionego przez państwo – donosili masoni na biskupa polowego.

Zdaniem wolnomularzy, „te nie do zaakceptowania wypowiedzi” hierarchy dyskredytowały przesłania, które jednoczą obywateli państwa od dwóch wieków i podważają lojalność w stosunku do Republiki wymaganą od biskupa polowego w ramach powierzonej mu misji.

Masoni alarmowali, że ksiądz Luc Ravel, „w sytuacji gdy używa się armii francuskiej do obrony Republiki, armii, do której zaufanie narodu bazuje na jej jedności i przysiędze w służbie Republice, robi wszystko, by ją odwrócić od tych celów, siejąc antyrepublikańskie wypowiedzi”.

Zaniepokojony o losy Republiki Wielki Wschód Francji domagał się odwołania ks. Ravela z funkcji biskupa polowego. Jego apele pozostały jednak bez echa. Zapewne masoni nadal będą walczyć, tym razem już z arcybiskupem Strasburga.

 

FLC

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie