13 sierpnia 2019

Wsparcie znad Dunaju dla abp. Jędraszewskiego! List przewodniczącego episkopatu Węgier do przewodniczącego KEP

(Bp András Veres i abp Marek Jędraszewski. FOT.:Thaler Tamas [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)] / Silar [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)])

„Pragniemy również i my wyrazić za pomocą tego listu naszą solidarność i nasze braterskie wsparcie” – napisał bp András Veres, przewodniczący Konferencji Episkopatu Węgier, w liście do abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

 

Publikujemy treść listu:

 

Czcigodna Ekscelencjo,

 

Wiemy z naszej historii, że wytrwanie w nauczaniu naszej wiary wielokrotnie wywoływało gniew innych. Tym niemniej obserwujemy ze zdumieniem ostatnie niesłuszne ataki, ponieważ wyraziliście jedynie nauczanie Kościoła katolickiego w obliczu zjawiska naszych czasów. Szokujące jest to, że ci, którzy domagają się akceptacji swoich przekonań, jednocześnie odmawiają prawa do wypowiadania się Wam i tym, którzy mają odmienne zdanie w danej sprawie.

 

Ponieważ ataki te są niebywałe, pragniemy również i my wyrazić za pomocą tego listu naszą solidarność i nasze braterskie wsparcie.

 

W braterskiej jedności,

+ András Veres

Biskup Győr

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Węgier

Budapeszt, 13 sierpnia 2019 r.

 

 

KAI

MWł

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie