12 lipca 2017

„Wyborcza” bije na alarm! Ordo Iuris pomaga aptekarzom odmawiać sprzedaży pigułki EllaOne

(Zdjęcie ilustracyjne. fot.Egahen/sxc.hu)

Ordo Iuris merytorycznie wspiera farmaceutów wiernych nauce Kościoła i pragnących pracować w zgodzie ze swoim, katolickim sumieniem. W tym celu Instytut opracował specjalne materiały edukacyjne, które bolą „Gazetę Wyborczą”. Medium, opisując sprawę aptekarzy, z ogromnym trudem ukrywa swoje zaangażowanie po stronie obyczajowej rewolucji i niechęć do osób kierujących się sumieniem.

 

Dla środowisk lewicowo-liberalnych jednym z ideologicznych priorytetów jest umacnianie cywilizacji śmierci. Tymczasem śmiercionośny marsz, który święci na Zachodzie tryumfy, natrafił ostatnio nad Wisłą na zaporę. Pigułka wczesnoporonna dostępna jest obecnie na recepty. Wcześnie mógł ją kupić każdy, kto ukończył 15 rok życia. Komfortowe warunki do prowadzenia rozwiązłego stylu życia zostały więc ograniczone.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Mimo takiej dobrej zmiany, EllaOne wciąż pozostaje dostępna na polskim rynku farmaceutycznym, co w naturalny sposób rodzi problemy moralne u wierzących aptekarzy. Naprzeciw ich potrzebom wyszedł Instytut Ordo Iuris.

 

Na stronie internetowej Stowarzyszenia Farmaceutów Katolickich Polski znaleźć można materiały tłumaczące w jaki sposób odmawiać sprzedaży pigułki wczesnoporonnej, gdy przy aptecznym okienku znajdzie się osoba chcąca uzyskać ten wątpliwy moralnie i zdrowotnie specyfik oraz objaśniające prawne aspekty obrony swojego sumienia.

 

Sprawę postanowiła opisać „Gazeta Wyborcza”, która podważa ustalenia Stowarzyszenia Farmaceutów Katolickich Polski dotyczące skali zjawiska odmawiania przez apteki sprzedaży specyfików wątpliwych ze względów na katolickie sumienie.

Medium z Czerskiej odnotowuje też… skargi złożone na wiernych nauce Kościoła farmaceutów oraz potencjalne kary, które – zdaniem „GW” – grożą katolikom. A konsekwencje są poważne, z cofnięciem zezwolenia na działalność włącznie. Stąd też sugestie Instytutu Ordo Iuris, jak katoliccy aptekarze mogą radzić sobie w obecnej sytuacji prawnej.

 

Można się zapoznać z nimi tutaj:

Ulotka dla farmaceutów – podstawy prawne klauzuli sumienia

 

Ulotka dla farmaceutów – jak stosować klauzulę sumienia

 

Jednym ze sposobów, nieobecnym wśród sugestii Ordo Iuris, to mocne podniesienie cen pigułek dzień po. Jest to w pełni legalne, gdyż specyfik nie znajduje się na liście refundacyjnej i apteka może ustalić jego cenę na dowolnym poziomie, co może zniechęcić potencjalnych nabywców. To jednak również nie podoba się „Gazecie Wyborczej”, która „troszczy” się o aptekarzy i starszych ich bankructwem w obliczu odwracania od „drogiej” placówki klientów. Losem nienarodzonych dzieci gazeta Adama Michnika już się nie przejmuje…

 

Źródło: sfkp.pl / „Gazeta Wyborcza”

MWł

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez