9 lutego 2017

Wybuch w elektrowni jądrowej na północy Francji. Służby zapewniają, że nie doszło do skażenia

(fot.alfredo-9/sxc.hu)

Pięć osób zostało rannych w wyniku wybuchu do jakiego doszło na terenie elektrowni jądrowej w Flamanville znajdującej się na północy Francji. Eksplozja miała nastąpić w hali maszyn, gdzie nie ma substancji radioaktywnych. Służby zapewniły, że nie ma ryzyka skażenia.

 

Francuska prefektura podała, że wybuch nastąpił w hali maszyn, gdzie nie ma żadnych substancji radioaktywnych. Z tego powodu nie ewakuowano z elektrowni pracowników, ani też okolicznych mieszkańców.

 

Według służb powodem eksplozji było przegrzanie się „wielkiego wentylatora” w hali maszyn. To doprowadziło do wybuchu i pożaru, który jednak został szybko ugaszony. Jak podał dyrektor gabinetu prefekta Olivier Marmion, po wypadku wyłączono jeden z dwóch reaktorów w elektrowni.

 

Wybuch to już kolejna przeszkoda związana z budową supernowoczesnego europejskiego reaktora ciśnieniowego we Flamanville. Dotąd oddanie inwestycji – z przyczyn technicznych – opóźniło się już o 6 lat. Nowy reaktor trzeciej generacji ma być oddany do użytku pod koniec 2018 roku.

 

Źródło: rmf24.pl

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie