4 kwietnia 2012

Wysoki wskaźnik samobójstw wśród chińskich kobiet

(fot. Stougard / commons.wikimedia.org, licencja CC)

Federalny raport wskazuje na wysoki wskaźnik samobójstw wśród Chinek: w 2009 roku codziennie odbierało sobie życie 500 kobiet. Samobójstwa te są przez ekspertów kojarzone z chińską polityką społeczną.


Jak piszą autorzy raportu zaprezentowanego przez amerykański Departament Stanu, „Centrum Badań i Prewencji Samobójstw w Pekinie odnotowało w 2009 roku, że wskaźnik samobójstw u kobiet był trzykrotnie większy niż u mężczyzn. Wielu obserwatorów uważa, że przemoc wobec kobiet i dziewcząt, dyskryminacja w dziedzinie oświaty i zatrudnienia, tradycyjne preferowanie dzieci płci męskiej, polityka ograniczania urodzin a także inne czynniki społeczne przyczyniły się do tak wysokiego wskaźnika”.

 

Według oficjalnych danych, w roku 2009 w Chinach samobójstwo popełniło blisko 182 tysiące kobiet. Równocześnie, prowadzona od roku 1978 roku polityka jednego dziecka niesie przymusową sterylizacje i aborcje,  skutkuje także powszechnym – choć prawnie zakazanym – dzieciobójstwem. Chińskie sierocińce zapełniają porzucanie dziewczynki. Preferencje płciowe, dyskryminacja, aborcyjny przymus, deprecjacja kobiecości i wychowanie w poczuciu winy niosą  – zdaniem wielu badaczy – takie właśnie dotkliwe konsekwencje indywidualne i społeczne.

 

Źródło: lifesitenews.com

mat

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie