22 lutego 2013

W sobotę 23 marca 2013 roku już po raz trzydziesty trzeci na Jasną Górę w swej dorocznej pielgrzymce przybędą obrońcy życia człowieka. Wśród gości, który przedstawią wykłady, znajduje się Mariusz Dzierżawski, pełnomocnik Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji”, członek rady Fundacji Pro – Prawo do Życia, który będzie mówił na temat: „Prawo do życia dzieci z Zespołem Downa – odpowiedzialność każdego z nas”.

 

Pielgrzymka obrońców życia rozpocznie się w Kaplicy Cudownego Obrazu o godz. 9.30 Mszą Świętą koncelebrowaną, której przewodniczyć będzie ks. abp Wacław Depo. W czasie Mszy św. nastąpi złożenie przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Po powitaniu pielgrzymów przez o. Romana Majewskiego, przeora Jasnej Góry, słowo do uczestników wygłosi ks. bp Kazimierz Górny, przewodniczący Rady ds. Rodzin Konferencji Episkopatu Polski.

 

Kolejnym punktem pielgrzymki będzie modlitwa różańcowa. Po niej będzie można wysłuchać prelekcji m.in. ks. dr. Marka Dziewieckiego („Jaka miłość chroni życie i szczęście człowieka?”), Dietmar Fisher, HLI Wiedeń („Historia i cele Światowych Kongresów Modlitwy za Życie”) oraz Ewy H. Kowalewskiej, prezesa HLI Europa („Od oceanu do oceanu” przez świat w obronie życia – peregrynacja Ikony Matki Boskiej Częstochowskiej”).

 

Pielgrzymkę zakończy nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich. Poprowadzi je ks. Stanisław Maślanka, asystent kościelny Krucjaty Modlitwy w Obronie Poczętych Dzieci. „Zapraszamy na Jasną Górę wszystkich obrońców życia!” – zachęcają organizatorzy.

 

 

pam

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie