16 lipca 2013

Jedenaście młodych osób wraz z ks. Adamem Jasiurkowskim wyruszyło na rowerach ze śląskiego miasta Pyskowice w kierunku portugalskiego sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Rowerzyści postanowili, że przejadą na rowerach 4 tysiące kilometrów w intencji Ojczyzny. Grupa dwunastu śmiałków, przemierzając trasę pielgrzymki, odwiedzi po drodze sanktuaria maryjne w Turynie, La Salette, Lourdes i Santiago de Compostela.

 

Wyprawa do Fatimy rozpoczęła się dziś rano Mszą św. sprawowaną w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w śląskich Pyskowicach. Eucharystii przewodniczył ks. bp Jan Wieczorek. Rowerzyści odwiedzili już bazylikę pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, będącą diecezjalnym sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach.

 

Ks. Adam Jasiurkowski, inicjator i organizator rowerowej pielgrzymki do Fatimy, przypomina o Roku Wiary ogłoszonym przez Ojca Świętego Benedykta XVI. – Naszą rowerową pielgrzymką pragniemy połączyć Rok Wiary i Polskę. Dlatego też nasz wysiłek ofiarujemy za Ojczyznę i pogłębienie wiary w niej – mówi kapłan.

 

Ks. Jasiurkowski podkreśla, że wybór Fatimy jako miejsca docelowego nie jest przypadkowy. – Pamiętamy, że 13 maja 1981 roku Matka Boża Fatimska ocaliła życie bł. Jana Pawła II. Po zamachu Papież osobiście podziękował Maryi za Jej opiekę i ocalenie życia. My pragniemy prosić Matkę Bożą Fatimską, by ocaliła wiarę w naszej Ojczyźnie i przyczyniała się do jej rozwoju – podkreślił inicjator rozpoczętej dziś rowerowej pielgrzymki.

 

Źródło: naszdziennik.pl

pam

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie