11 października 2021

Żadnego PolExitu nie będzie. Premier Morawiecki licytuje się z opozycją na pozostanie Polski w UE

(fot. Twitter / Kancelaria Premiera)

„Polexit to fake news i szkodliwy mit, którym opozycja zastępuje swój brak pomysłu na odpowiednią pozycję Polski w Europie”, napisał w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki odnosząc się do histerii opozycji związanej z wyrokiem TK o nadrzędności prawa krajowego nad unijnym.

„Takich metod używa się wtedy, gdy żyje się złudzeniami zamiast faktami. Gdy chce się oszukać siebie i innych”, podkreślił szef rządu. Swoje stanowisko premier opublikował po tym jak w niedzielę wieczorem odbyły się protesty przeciwko czwartkowemu wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, a w wydarzeniach tych uczestniczyli politycy opozycji.

Wesprzyj nas już teraz!

Mateusz Morawiecki zauważył, że podobne orzeczenia o nadrzędności prawa krajowego nad unijnym „były przecież wydawane we Francji, w Danii, w Niemczech, we Włoszech, w Czechach, w Hiszpanii czy w Rumunii”.

„Stwierdzono w nich, że unijne instytucje czasami w pewnych działaniach wykraczają poza przyznane im w traktatach kompetencje – wchodząc w kolizję z krajowymi konstytucjami. Podobnie stwierdzał już w przeszłości polski Trybunał Konstytucyjny”, zaznaczył polityk. Dodał, że „wszelkie zobowiązania wynikające z prawa Unii Europejskiej pozostają w mocy”.

Premier stwierdził także, że Unia Europejska to „zbyt poważna Wspólnota”, by „przenosić ją w świat bajkowych opowieści”.

„To miejsce obopólnych korzyści, ale również rzeczywistych wyzwań dla wszystkich krajów Unii. Wyzwań, do rozwiązywania których Polska musi stawać jako podmiot”, podsumował Mateusz Morawiecki.

Nie wiadomo co w tym wszystkim jest gorsze – żenujące spektakle opozycji ograniczające się do happeningów, prymitywnych sloganów i wywoływania emocji, w których nie ma miejsca na jakąkolwiek dyskusję i rzeczowe argumenty czy zachowanie partii rządzącej, która nieustannie powtarza, że polexit nie wchodzi w grę – niezależnie od wszystkiego.

Źródło: Facebook / Mateusz Morawiecki

TK

„POLEXIT”. Debata zakazana

Wiec Tuska na Placu Zamkowym w Warszawie. Polityk PO twierdzi, że to on broni Konstytucji

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(10)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez