26 kwietnia 2019

Zakaz aborcji poprzez poćwiartowanie i szersza klauzula sumienia! Sukces obrońców życia w Indianie

(Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com)

Gubernator amerykańskiego stanu Indiana Eric Holcomb podpisał 2 ustawy poszerzające zakres prawnej ochrony życia. Jedna z nich zakazuje aborcji przez poćwiartowanie, zaś druga pozwala większej liczbie pracowników służby zdrowia na odmowę uczestnictwa w procederze z powodu sprzeciwu sumienia.

 

Aborcja przez poćwiartowanie to nieoficjalna nazwa procedury dokonywanej w 2 trymestrze i polegającej na rozczłonkowywaniu nienarodzonego dziecka narząd po narządzie. Aborcjoniści krytykują określanie procedury w ten sposób, jednak zdaniem Life Site News jest to prawidłowe określenie.

 

Zwolennicy dostępu do aborcji twierdzą również, że owa brutalna metoda uśmiercania dzieci jest najbezpieczniejsza dla matek. Według portalu Life Site News to nieprawda, a faktycznym jej celem jest większy zarobek.

 

Zgodnie z drugą ustawą podpisaną przez Erica Holocomba poszerzone zostało prawo do sprzeciwu sumienia wobec współuczestnictwa w aborcji na pielęgniarki, farmaceutów i pomocników lekarzy.

 

Decyzja gubernatora Indiany spotkała się z zadowoleniem amerykańskich obrońców życia. Jak zauważył Mike Fichter, przewodniczący organizacji Indiana Right to Life, aborcja to coraz częstszy problem w stanie Indiana. Obrońca życia wyraził uznanie dla decyzji gubernatora.

 

W Stanach Zjednoczonych aborcja jest legalna od momentu wyroku w sprawie Roe versus Wade z 1973 roku. Jednak niektóre stany wprowadzają w miarę możliwości ograniczenia dotyczące jej wykonywania.

 

 

Źródło: lifesitenews.com

mjend

  

   

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie