8 lutego 2014

W piątek nasiliły się protesty w miastach Bośni i Harcegowiny. W wyniku starć aż 60 policjantów zostało rannych, spłonęły też bezcenne państwowe archiwa.

 

Protesty w Bośni i Harcegowinie trwają od czwartku. Wtedy zaprotestowała Tuzla, a w piątek protesty ruszyły w innych miastach m.in. w Sarajewie, Bihaczy, Zenicie i Mostarze.

 

Ludzie wychodzą na ulicę, bo – jak sami mówią – sytuacja w kraju jest tragiczna. Tragiczne też były skutki manifestacji w Sarajewie, gdzie spłonęła część państwowych archiwów a rannych zostało 60 policjantów w tym czterech ciężko.

 

Do starć doszło też na ulicach Mostaru. Tam policja musiała zmagać się z ponad tysięcznym tłumem manifestantów. Atakowali oni budynki miejskich urzędów. Dopiero decyzja o użyciu gazu łzawiącego pozwoliła uspokoić sytuację w mieście.

 

Polacy planujący w najbliższych dniach pobyt w Bośni i Hercegowinie powinni zachować szczególną ostrożność oraz unikać udziału w zgromadzeniach publicznych – ostrzegło w piątek w związku z protestami polskie MSZ.

 

 

Źródło: tvpinfo.pl

ged

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie