5 maja 2021

Zbigniew Ziobro niedopuszczony do głosu podczas debaty ws. Funduszu Odbudowy

(Zbigniew Ziobro. FOT.:Adam Guz/KPRM-Kancelaria Premiera from Poland/Public domain)

„Rodzi się pytanie, czy zablokowanie wystąpienia ministra konstytucyjnego w takiej debacie (…) nie mówi więcej o sile argumentów, które posiadamy, które dziś nie wybrzmiały na tej sali, ale myślę, że poprzez tę decyzję będą jeszcze mocniej zauważone” – podkreślił Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, wyrażając swoje obawy wobec działań rządu w sprawie unijnego Funduszu Odbudowy.

Sejm przyjął wczoraj ustawę o zwiększeniu zasobów własnych UE dotyczącą Funduszu Odbudowy. Za opowiedziało się 290 posłów, przeciw było 33, a 133 wstrzymało się od głosu. 211 spośród 231 posłów klubu PiS głosowało za ustawą; 20 było przeciwnych, wśród nich niemal wszyscy reprezentanci Solidarnej Polski.

Lider ugrupowania pytany był o to, czy nie czuje się upokorzony faktem niedopuszczenia go do głosu przez Ryszarda Terleckiego i Elżbietę Witek podczas debaty, odpowiedział. „Czuję, że temat jest niezwykle ważny i niezwykle istotny i że argumenty, jakie posiadamy niestety są zgodne z prawdą. Czasami siła argumentów i ich nośność sprawia, że nie wszyscy chcą, by one wybrzmiały” – stwierdził.

Głosowanie przeciw Funduszowi Odbudowy, określanego przez część komentatorów jako narzędzie uzależnienia polskiej gospodarki od unijnych wytycznych i mechanizm kontroli, jest zdaniem Zbigniewa Ziobry „dobrą da Polski decyzją”.

Źródło: rmf24.pl

PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(16)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy

Udostępnij przez