11 stycznia 2022

Zdewastowali bożonarodzeniową szopkę. Grozi im kara do pięciu lat więzienia

(Zdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.com)

Dwie osoby, które zniszczyły bożonarodzeniową szopkę w Jasieniu zostały zatrzymane i odpowiedzą za swoje czyny. Grozi im kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Zgłoszenie dotyczące zniszczenia szopki znajdującej się w centrum Jasienia w woj. Lubuskim wpłynęło na policję 8 stycznia 2022 roku. Sprawcy zostali ujęci jeszcze tego samego dnia. Okazało się, że są nimi młodzi ludzie: 22-latka i 24-latek.

W trakcie postępowania ustalono, że do dewastacji doszło 7 stycznia. Sprawcy odłamali figurze Matki Bożej dłonie, zaś do ręki figury św. Józefa wetknięto butelkę po piwie. Sprawcy uszkodzili też figurę wielbłąda i ukradli pastorał. Szkody oczacowano na kwotę co najmniej 5 tys. zł.

Teraz sprawcy będą odpowiadali za zniszczenie mienia, kradzież oraz obrazę uczuć religijnych poprzez publiczne znieważenie przedmiotu czci religijnej. Oboje są objęci nadzorem policyjnym

Źródło: radiomaryja.pl

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(3)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie