4 lipca 2020

Ze słownika informatycznego znikają „niepoprawne” określenia

(Fot. Pixabay)

Koncerny Twitter i JPMorgan usuwają ze swojego słownika „niepoprawnie” kojarzące się sformułowania używane w terminologii informatycznej. To kolejny plon antyrasistowskiej histerii, która ogarnia coraz więcej sfer naszego życia codziennego.

 

 

Master (dosłownie: mistrz, pan) i slave (niewolnik) to sformułowania odnoszące się w informatyce do relacji nadrzędnych i podrzędnych urządzeń oraz procesów. W tej dziedzinie używane także było dotychczas określenie blacklist (czarna lista). Być może wkrótce wszystkie te niemile widziane słowa znikną ze słownika.

 

Hasło do zmiany rzuciły jako pierwsze Twitter i JP Morgan. Inspiracją był ruch społeczny Black Lives Matter, w imię którego rebelianci dokonują redefinicji rozmaitych tradycyjnych pojęć.

 

Pionierami usunięcia przez Twitter z procesów kodowania haseł master, slave i blacklist było dwóch inżynierów opowiadających się za używaniem „bardziej integracyjnego języka programowania”. Wkrótce do platformy komunikacyjnej dołączył największy bank Ameryki, JPMorgan.

 

„Słowa mają znaczenie” – stwierdził Michael Montano, szef zespołu inżynierów Twittera . „Jesteśmy zobowiązani do przyjęcia języka włączającego w naszym kodzie, konfiguracji, dokumentacji i nie tylko” – dodał.

 

Politycznie niepoprawne słowa zostaną zastąpione innymi.

 

 

Źródło: edition.cnn.com

RoM

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie