1 marca 2020

Ziobro: Pamięć o „Wyklętych”, to także pamięć o zbrodniach ich katów. Nie wszyscy ponieśli karę

(Fot.Krystian Maj/FORUM)

Musimy pamiętać o tych, którzy dopuszczali się najbardziej ohydnych zbrodni; o tych, którzy wydawali okrutne wyroki. Niestety nie ponieśli odpowiedzialności. Ostatni z nich, którego Polska domagała się wydania – Stefan Michnik – zbrodniarz, sądowy morderca nadal jest bezkarny, bo szwedzki wymiar sprawiedliwości wbrew konwencjom międzynarodowym odmówił nam jego wydania – mówił Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości podczas obchodów Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych.

 

Jak zaznaczył minister Ziobro, naszym zadaniem „jest upominać się o prawdę, bo historia przyznała racje, im – Żołnierzom Wyklętym”, choć komuniści chcieli, by Polacy zapomnieli o swoich bohaterach. – Chcieli wymazać ich bohaterstwo z pamięci nas, Polaków, i można powiedzieć, że to im się nie udało, że prawda zwyciężyła – mówił.

 

Zbigniew Ziobro podkreślił też, że podczas święta Żołnierzy Wyklętych należy również pamiętać o ich prześladowcach i katach. – Musimy pamiętać o tych, którzy dopuszczali się najbardziej ohydnych zbrodni; o tych, którzy wydawali okrutne wyroki. Niestety nie ponieśli odpowiedzialności. Ostatni z nich, którego Polska domagała się wydania – Stefan Michnik – zbrodniarz, sądowy morderca nadal jest bezkarny, bo szwedzki wymiar sprawiedliwości wbrew konwencjom międzynarodowym odmówił nam jego wydania – zaznaczył minister.

 

Jak zauważył Ziobro, że gdyby nie ofiara „Wyklętych”, nie byłoby dzisiaj wolnej Polski. Minister zapowiedział przy tym, że rząd zdecydował już o przeznaczeniu znacznych środków na budowę Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL.

 

Źródło: dorzeczy.pl

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie