14 października 2018

Znamy wynik sondażu exit poll w Bawarii. Chadecja z najgorszym wynikiem od 68 lat!

(REUTERS/Michael Dalder)

Polityczne trzęsienie ziemi w Bawarii stało się faktem. Pomimo, że CSU według sondażu exit poll odniosło zwycięstwo w wyborach do tamtejszego landtagu, to straciło w nim bezwzględną większość osiągając najgorszy wynik od… 68 lat.

 

Według sondażu exit polls przeprowadzonego dla telewizji ARD, CSU zdobyło 35,5 proc. głosów. Drugie miejsce z poparciem 18,5 proc. zajęli Zieloni.

 

Na kolejnych miejscach znalazły się: Wolni Wyborcy (11,5 proc.), antyimigrancka Alternatywa dla Niemiec (11 proc.), SPD (10 proc.), FDP (5 proc.). Jeśli te wyniki zostaną ostatecznie potwierdzone to przedstawiciele wszystkich tych partii znajdą się w bawarskim parlamencie. Progu wyborczego nie przekroczyła Lewica z wynikiem 3,5 proc..

 

Głosowanie w Bawarii zakończyło się o godz. 18. Wieczorem zaczną spływać pierwsze wyniki z komisji; końcowy oficjalny wynik powinien być znany w nocy z niedzieli na poniedziałek.

 

Źródło: polskieradio24.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie