27 kwietnia 2018

„Dzieci rewolucji”. Nowy numer „Polonia Christiana” o obyczajowym przewrocie ‘68

Zniszczenie cywilizacji chrześcijańskiej – to główny cel rewolucji wszczynanych na przestrzeni wieków. By uderzenie było celne i bolesne, należało zniszczyć rodziny, które przechowują i przekazują tradycję. Wytoczone przed pięćdziesięcioma laty działa zadały bolesne rany, których nie tylko nie udało się wyleczyć, ale są one wciąż pogłębiane.

 

„Rewolucja ’68 zawiera w sobie całą dotychczasową walkę z porządkiem chrześcijańskim i wysadza w powietrze same fundamenty cywilizacji. Ażeby się o tym przekonać, nie trzeba być historykiem czy socjologiem. Wystarczy popatrzeć na nasze rodziny, na plagę rozbitych małżeństw, na powszechność antykoncepcji i narkotyków, na morze krwi ze zbrodni aborcji i na pornografizację społeczeństwa, by zrozumieć, że pozostały nam już tylko strzępy chrześcijańskich niegdyś społeczeństw. Na celowniku tej wolności bez granic stanął obecnie Kościół w swych instytucjach i doktrynie” – pisze Sławomir Skiba, redaktor naczelny dwumiesięcznika „Polonia Christiana”.

Wesprzyj nas już teraz!

 

„I pomimo zadanych mu ran, okaleczony i obnażony jak sam Mistrz i Zbawiciel na Kalwarii, trwa on jeszcze w swych wiernych synach i córkach. To o niego – o Święty Kościół Katolicki – toczy się dziś najbardziej zacięta walka. On zbudował naszą cywilizację. On na nowo, o poranku Zmartwychwstania, może przywrócić jej życie” – dodał.

 

Jaka będzie przyszłość Kościoła? O tym pisze Mateusz Ziomber, wskazując jakiego Kościoła chciałby świat. „Możemy go sobie wyobrazić: to Kościół, który już dawno pozbył się balastu przeszłości i pogodził się ze wszystkim, co poprzednio w imię wierności Chrystusowi odrzucał. Nie jest to pokusa nowa, jednak zagrożenie, które z niej wynika, dotyka nas wszystkich”.

 

Elementem rozbioru Kościoła, o czym pisze Krystian Kratiuk, jest skierowanie Go na drogę decentralizacji, czego od dekad życzyli sobie progresywni hierarchowie, „a kilka lat temu ich racje uznał papież Franciszek. Co ciekawe, ów z gruntu modernistyczny postulat, upodabniający katolików do protestantów, chętnie przyjmują również niektórzy konserwatyści”.

 

„Drogą, którą powinniśmy pójść, nie jest bowiem decentralizacja, a przeciwnie – powrót do prawdziwie katolickiej centralizacji – do wielkiego i aktywnego papiestwa i szerzej: duchowieństwa, które znów zechce odnowić wszystko w Chrystusie” – diagnozuje redaktor naczelny PCh24.pl

 

Na barykadach dwutysiącletniej tradycji wciąż jednak są wierni katolicy, którzy trwają przy Chrystusie i niezmienności Jego nauczania, którzy bronią nierozerwalności sakramentu małżeństwa, a czego przejawem była choćby akcja Polonia Semper Fidelis. Trzeba więc zaufać Bogu i w modlitwach powierzać Mu naszą przyszłość.

 

W nowym numerze magazynu „Polonia Christiana” Paweł Chmielewski diagnozuje to jak Polska i Polacy są przedstawiani w niemieckich mediach – niedojrzali do demokracji, ulegający wpływowi Kościoła, budzą w sobie nacjonalizm i antysemityzm, odrzucając „wartości europejskie”. Bliskość Polski, jej potencjał kulturowy i gospodarczy, wreszcie olbrzymie interesy niemieckiego biznesu w Polsce – „wszystko to zdaje się gwarantować, że spokoju nie będzie jeszcze długo. W końcu gra toczy się o najwyższą stawkę: zyskania przez Niemcy pozycji europejskiego hegemona. Państwo polskie będzie temu przeszkadzać tak długo, jak długo będzie odmawiać rozpłynięcia się w bezideowej liberalnej masie”.

 

Ponadto w magazynie wiele cennych artykułów dotykających o aktualnych spraw Polaków: wolne niedziele – czy z nich potrafimy skorzystać?; seksualizacja dzieci – dokąd prowadzi deprawacja młodego pokolenia?; podatki – dlaczego państwo uderza nimi w uczciwych?

 

Najnowszy numer magazynu „Polonia Christiana” kupić można w dobrych kioskach i salonach prasowych.

 

Jak zawsze na łamach „Polonia Christiana” – dobro, prawda, piękno. Zachęcamy do lektury!

 

Zwolenników tradycyjnego, drukowanego wydania zapraszamy do zamawiania najnowszego numeru pisma na stronach Księgarni Polonia Christiana lub też do zaprenumerowania go dla siebie lub w prezencie dla bliskiej osoby, co można uczynić pod linkiem pch24.pl/pismo,prenumerata, a także – po obniżonej cenie – w formie ebooka, za pośrednictwem serwisu ePCh24.pl.

 

 

 

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Nie zwalniamy w walce o katolicką Polskę! Wesprzyj PCh24.pl w 2025 roku i broń razem z nami cywilizacji chrześcijańskiej!

mamy: 61 132 zł cel: 500 000 zł
12%
wybierz kwotę:
Wspieram