1 lipca 2013

29 czerwca 2013 r. podczas 22 sesji Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE w Stambule, odrzucona została rezolucja wzywająca państwa członkowskie OBWE do akceptacji „Zasad z Yogyakarty (Yogyakarta Principles). Jest to zakorzeniony w ideologii gender zbiór roszczeń wysuwanych przez środowiska LGBT pod adresem państwowych systemów prawnych. Dokument ten stanowi wyraz prywatnych opinii jego sygnatariuszy, jednak faktu tego nie ujawnia się wykorzystując go jako środek perswazji przy forsowaniu projektów politycznych lobby LGBT.

Projekt rezolucji promującej „Zasady z Yogyakarty” miał być wprowadzona pod obrady Trzeciego Komitetu Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE zajmującego się prawami człowieka na mocy decyzji Komitetu Stałego. Na posiedzeniu Komitetu Stałego ZP OBWE, w którym zasiadają przewodniczący poszczególnych delegacji narodowych parlamentów, propozycja wprowadzenia tego projektu do porządku obrad została poddana fundamentalnej krytyce przez kongresmena Chrisa Smitha (USA), którego w pierwszej kolejności wsparła przewodnicząca polskiej delegacji, poseł Barbara Bartuś. Jej wystąpienie zachęciło do poparcia tego stanowiska kolejno przewodniczących delegacji parlamentarnych z Włoch, Rosji i Armenii. Nikt nie odważył się wystąpić z poparciem dla umieszczenia projektu rezolucji w porządku obrad. W efekcie, Komitet Stały, większością 23 głosów przeciwko 4, zrezygnował z rozpatrywania projektu tej rezolucji.

Poseł Barbara Bartuś, w swoim wystąpieniu oparła się na argumentach zawartych w, dostarczonejjej analizie prawnej sporządzonej przez Ordo Iuris. W podsumowaniu tej analizy wskazano, że Zasady z Yogyakarty (Yogyakarta Principles) oparte są na ideologii gender i „mają na celu promowanie kontrowersyjnych stylów życia, które uniemożliwiają ludziom właściwe przeżywanie płciowości. Akceptacja tej ideologii prowadziłaby do stworzenia uprzywilejowanej, wąskiej grupy społecznej osób identyfikujących się ze względu na praktykowanie wątpliwych zachowań płciowych. Jednocześnie, zasady te w sposób fundamentalny godzą w polski porządek konstytucyjny, mianowicie w: zasadę sprawiedliwości społecznej (art. 2); ochrony małżeństwa i rodziny (art. 18 i 71); równości wobec prawa (art. 30), zasadę wolności religijnej (art. 53 ust. 1) oraz wynikające z niej prawa rodziców (art. 53 ust. 3); wreszcie stoją w fundamentalnej sprzeczności z zasadą bezstronności światopoglądowej państwa (art. 25 ust. 2)”.

Wesprzyj nas już teraz!

W swoim liście do Dyrektora Centrum, Przewodnicząca polskiej delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE, dziękują za zaangażowanie Centrum podkreśliła, że ono jako pierwsze zwróciło jej uwagę na ten kontrowersyjny punkt obrad.

 

Centrum Prawne Ordo Iuris

www.ordoiuris.pl

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Nie zwalniamy w walce o katolicką Polskę! Wesprzyj PCh24.pl w 2025 roku i broń razem z nami cywilizacji chrześcijańskiej!

mamy: 60 932 zł cel: 500 000 zł
12%
wybierz kwotę:
Wspieram