18 listopada 2013

Duszpasterstwo Akademickie prowadzone w Warszawie przez dominikanów zaplanowało na poniedziałek spotkanie pt.: „Gender: błogosławieństwo, czy przekleństwo?”. Rzetelność spotkania stoi pod znakiem zapytania, zaproszono  na nie bowiem wyłącznie osoby ze środowisk przychylnym okiem spoglądających na nową, niebezpieczną ideologię, lub wręcz ją otwarcie promujących!

Duszpasterstwo Akademickie u O. Dominikanów w Warszawie ul. Freta 10 oraz Instytut Tertio Millennio serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu OPen pt. „Gender: błogosławieństwo, czy przekleństwo?”, które odbędzie się w poniedziałek (18.11) o godz. 19,00 w Sali Prowincjalskiej – czytamy w zaproszeniu duszpasterstwa. Udział w spotkaniu mają wziąć Dominika Kozłowska ze „Znaku”, Agnieszka Graff z „Krytyki Politycznej” oraz Zuzanna Radzik z „Tygodnika Powszechnego”.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Organizatorzy zapewniają, że w wyniku dyskusji chcą dowiedzieć się, czy gender to tylko „kierunek naukowych dociekań” poświęconych kulturowym i społecznym procesom definiowania męskości i kobiecości, czy może także „totalitarna ideologia”? W zaproszeniu również, wbrew nauce Kościoła pytają, czy płeć i seksualność to zawsze coś odwiecznego, domena prawa naturalnego? (sic!)


Na tak postawione pytania, odpowiadać mają kobiety reprezentujące środowiska, które z daleko posunięta życzliwością opisują rewolucję genderową. Dominika Kozłowska jako naczelna „Znaku” wsławiła się wydawaniem numerów poświęconych m.in. homoseksualnym rodzicom. Czytamy w nim m.in., że możemy stwierdzić, że orientacja homoseksualna rodziców nie wpływa negatywnie na rozwój dzieci.

 

Kolejna prelegentka, Zuzanna Radzik, pisała na łamach „Tygodnika Powszechnego” że, teoria gender nie jest ludziom Kościoła obca, szczególnie, gdy mowa o „teolożkach feministycznych”, dla których to Bóg jest największym orędownikiem równości. Jej słowa z lubością cytował jeden z najbardziej antyklerykalnych portali – natemat.pl. Ostatnia prelegentka reprezentuje „Krytykę Polityczną” – skrajnie lewicowe środowisko, które ideologię gender promuje programowo.  

 

Czy więc Duszpasterstwo Akademickie zaproponowało zgromadzonym w Sali Prowincjalskiej rzeczywiście dyskusję, czy może lewicową pogadankę, na którą zaprasza się katolicką młodzież? Co na to prowincjał? Zaniepokojeni katolicy skrzykują się już na forach internetowych, by stawić się na lewicowym spędzie i poddać w wątpliwość rewolucyjne tezy genderystów.

 

 

kra

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Nie zwalniamy w walce o katolicką Polskę! Wesprzyj PCh24.pl w 2025 roku i broń razem z nami cywilizacji chrześcijańskiej!

mamy: 57 760 zł cel: 500 000 zł
12%
wybierz kwotę:
Wspieram