27 stycznia 2014

W Portugalii lobby homoseksualne krytykuje parlament tego kraju za decyzję o ogłoszeniu referendum, w którym Portugalczycy mają głosować nad przyjęciem bądź odrzuceniem prawa o adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Sprzeciw „tęczowych” w tej sprawie trwa już od dłuższego czasu. W maju 2013 r. pro-homoseksualna organizacja ILGA Europe umieściła na portalach społecznościowych swoje stanowisko, argumentując, że referendum może tylko opóźnić wprowadzenie „postępowych przemian”.


Portugalia to nie jedyny kraj, w którym uaktywniło się w ostatnim czasie homo-lobby. ILGA Europe walczy także z tzw. homofobią rosyjskiego rządu. W Brukseli organizacja ta ogłosiła raport krytykujący wprowadzony w Rosji zakaz homo-propagandy. Był on odpowiedzią na raport strony rosyjskiej, który wskazywał, że w UE mają miejsce przypadki łamania praw człowieka (takie jak działalność neonazistów), które są ważniejsze, niż zakaz propagowania homoseksualizmu. Zdaniem autorów brukselskiego raportu od początku prezydentury Putina w 2012 r. „rząd rosyjski wprowadził serię represyjnych praw, które ograniczają sferę społeczeństwa obywatelskiego i praktycznie wyjmują spod prawa pewne grupy mniejszościowe i broniących je aktywistów na rzecz praw człowieka”. Walka aktywistów homoseksualnych przeciw Rosji jest szczególnie nasilona w związku z mającą się odbyć w lutym w rosyjskim Soczi zimową Olimpiadą. Władze rosyjskie są – w związku z obowiązującym w kraju prawem – oskarżane o łamanie Karty Olimpijskiej.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Jak zwraca uwagę Hilary White na lifesitenews.com, homoseksualna międzynarodówka interesuje się także sytuacją pederastów i lesbijek w innych krajach. European Parliament Intergroup on LGBT Rights wystosowała żądanie do rządów Serbii i Kosowa o oficjalne uznanie związków partnerskich. Ta sama grupa potępiła także Indie, Nigerię i Ugandę za anty-homoseksualne prawa w tych państwach. Chodzi tu np. o ustanowiony w Nigerii i Indiach zakaz promowania akceptacji związków homoseksualnych (jego złamanie w tym pierwszym kraju grozi karą więzienia do lat 14).

 

 

Źródło: lifesitenews.com

Mjend

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 32 321 zł cel: 500 000 zł
6%
wybierz kwotę:
Wspieram