28 lutego 2020

Biskup zdecydowanie przeciwny Komunii św. na rękę z powodu koronawirusa

(Fotograf: Magdalena i Tomasz JodlowskiArchiwum: Forum)

– Lepiej przyjąć Duchową Komunię, niż Komunię Świętę „na rękę” – powiedział bp Athanasius Schneider, komentując praktykę przyjmowania Najświętszego Sakramentu we Włoszech, gdzie panuje strach przez zarażeniem koronawirusem.

 

W opinii bp. Schneidera istnieje możliwość przyjęcia Komunii Świętej inaczej niż bezpośrednio do ust. Chodzi o przyjęcie jej poprzez specjalną, czystą chusteczkę nazywaną puryfikatorem. Ten sposób udzielania Komunii nie jest jednak praktykowany przez zdecydowaną większość kapłanów. Jeśli Komunia nie jest udzielana do ust, zwykle księża udzielają jej na rękę. Tak dzieje się w wielu kościołach we Włoszech, co tłumaczy się potrzebą zachowania higieny i ochrony przed zarażeniem koronawirusem.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Nikt nie może zmusić nas do takiego przyjmowania Komunii – komentuje bp. Schneider wprowadzone w wielu kościołach we Włoszech nowe zasady przyjmowania Ciała i Krwi Pana Jezusa. – Taki sposób udzielana Komunii prowadzi do utraty jej fragmentów i tym samym uchybia czci – powiedział hierarcha.

 

Biskup zaleciał, by w przypadku, gdy nie jest możliwe przyjęcie Komunii do ust, przyjmować duchową Komunię Świętą. – W ten sposób również doświadczymy łaski. W czasach, gdy katolicy byli prześladowani był to powszechny sposób przyjmowania Najświętszego Sakramentu. I przynosiło to wielkie duchowe korzyści – powiedział bp Schneider.

 

Hierarcha ocenił też, że nie jest prawdą, iż przyjmowanie Komunii „na rękę” jest bardziej higieniczne niż udzielanie tego sakramentu do ust. – Z higienicznego punktu widzenia na dłoni znajduje się mnóstwo bakterii. Bezsprzecznie przyjmowanie Komunii Świętej bezpośrednio do ust jest bardziej higienicznie niż do ręki – ocenił biskup.

 

Bp Schneider nie ma też wątpliwości, iż zakaz przyjmowania Komunii do ust, który wydano w wielu kościołach we Włoszech to „nadużywanie władzy”. – Ten zakaz jest bezpodstawny. Ponadto wydaje się, że niektórzy duchowni używają pandemii jako pretekstu, by szerzyć proceder banalizacji i desakralizacji Najświętszego Sakramentu – powiedział duchowny.

 

W opinii biskupa, stosowanie środków bezpieczeństwa przy przyjmowaniu Najświętszego Sakramentu, jest daremne. – Kościół w naszych czasach musi zwrócić się do Chrystusa, do naszego Pana ukrytego w Eucharystii. To jedyne remedium na współczesne obawy – powiedział bp Schneider.

 

 

Źródło: LifeSiteNews.com

ged

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

  

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Nie zwalniamy w walce o katolicką Polskę! Wesprzyj PCh24.pl w 2025 roku i broń razem z nami cywilizacji chrześcijańskiej!

mamy: 60 592 zł cel: 500 000 zł
12%
wybierz kwotę:
Wspieram