9 października 2017

Krucjata Młodych serdecznie zaprasza na publiczny Różaniec o odnowę moralną Narodu Polskiego

Krucjata Młodych kontynuuje tegoroczną akcję: „Sto Różańców na stulecie Fatimy”. Już we wtorek publiczna modlitwa odbędzie się w Białymstoku, jeszcze w tym tygodniu – na placach i ulicach kolejnych polskich miast.

 

Niemal dokładnie przed stuleciem, przy okazji ostatniego objawienia fatimskiego, dla potwierdzenia prawdziwości relacji Łucji, Hiacynty i Franciszka, którzy rozmawiali z Matką Bożą, dokonał się cud słońca, obserwowany przez 70 tysięcy osób. Pośród wiernych, w tłumie tym znaleźli się także ateiści, komuniści i inne osoby wrogie Kościołowi. Dzięki temu, że Maryja nie zważała na „uczucia religijne” owych „oświeconych”, wielu z nich się nawróciło. Podobnie dzisiaj mamy idealną okazję aby oddać cześć Niepokalanej publicznie na głównych placach polskich miast oraz Jej zawierzyć Polskę i Polaków – podkreślają organizatorzy modlitewnych spotkań.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Prof. Plinio Correa de Oliviera napisał: „Żyjemy w straszliwym czasie kary. Lecz czas ten może być również zadziwiającym czasem miłosierdzia, jednak pod warunkiem, że zwrócimy oczy ku Maryi, Gwieździe Morza, która nas prowadzi poprzez burze”.

 

10 października (wtorek) godz. 19:00: Białystok, Rynek Kościuszki,

13 października (piątek) godz. 17:00: Kraków, Rynek Główny przy kościele św. Wojciecha,

13 października (piątek) godz. 17:00: Łomża, Stary Rynek,

13 października (piątek) godz. 17:00: Gdańsk, przed Nowym Ratuszem, ul Wały Jagiellońskie 1,

13 października (piątek) godz. 19:00: Warszawa, przed figurą MB Passawskiej, Krakowskie Przedmieście 64,

13 października (piątek) godz. 19:00: Gliwice, przed figurą NMP na Rynku,

13 października (piątek) godz. 19:00: Bydgoszcz, pod pomnikiem na Starym Rynku,

14 października (sobota) godz. 16:00: Wrocław, Rynek przy Pręgierzu.

 

Źródło: Krucjata Młodych

 

TK, RoM

 

*****

10 powodów, żeby odmawiać Różaniec publicznie

  1. Cud Słońca był publiczny: Matka Boża 13 października 1917 roku dokonała Cudu Słońca, którego świadkami było 70 tysięcy ludzi, w tym ateiści, komuniści i inne osoby wrogie katolicyzmowi. Niektórzy z nich nawrócili się. Różaniec publiczny przypomina niewierzącym przechodniom, że nawrócenie jest możliwe.
  2. Dotrzeć do niepraktykujących katolików: Uczestnictwo w praktykach religijnych w naszym kraju z każdym rokiem jest coraz mniej liczne. Różaniec publiczny to wspaniała okazja, by dotrzeć do „wierzących-niepraktykujących”. Jeśli zobaczą nas modlących się na ulicy, mogą zostać poruszeni, by stać się lepszymi katolikami.
  3. Modlitwa publiczna przynosi rezultaty: Katolicy, w krajach gdzie zabijanie nienarodzonych dzieci jest legalne, modlą się przed miejscami, gdzie dochodzi do rzezi niewiniątek. Siła modlitwy osłabiła postępy tzw. aborcji. Modlitwa publiczna ratuje życie dzieci, a aborterzy nawracają się.
  4. Zostań Apostołem Fatimy: Jezus Chrystus posłał apostołów, aby nauczali wszystkie narody. Różaniec publiczny to wspaniały sposób na przyciągnięcie bliźnich do katolickiej wiary i zapoznanie ich z orędziem fatimskim. Nikt nie zapala lampy i nie przykrywa jej garncem ani nie stawia pod łóżkiem; lecz stawia na świeczniku, aby widzieli światło ci, którzy wchodzą (Łk 8, 16).
  5. Grzechy publiczne wymagają publicznego zadośćuczynienia: Nasza kultura coraz bardziej afiszuje się z grzechem. Prawo pozwala na zabijanie dzieci nienarodzonych. Twój Różaniec publiczny będzie publicznym aktem wynagrodzenia za te grzechy wymierzone przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi i Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Twój Różaniec publiczny pocieszy Pana Boga. W Fatimie Matka Boża powiedziała dzieciom: Widzieliście piekło, dokąd idą dusze biednych grzeszników. By je ratować, Bóg chce ustanowić w świecie nabożeństwo do mojego Niepokalanego Serca.
  1. Czy media będą promować objawienie fatimskie? Nigdy! To od nas zależy, czy nabożeństwo do Matki Bożej będzie znane poza kruchtą kościoła. Modlić się publicznie na Różańcu to potężny sposób, by zachęcić innych do jego odmawiania. Katolikom nie wolno wstydzić się wiary: Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie (Mt 10, 32).
  2. Zwycięstwa Różańca w historii: Pod koniec II wojny światowej wojska sowieckie okupowały Wiedeń. Nie chciały go opuścić. Jednak po masowych procesjach różańcowych, prowadzonych przez o. Petrusa Pavlička, komunistyczni najeźdźcy wynieśli się na dobre. Masowe Różańce publiczne udaremniły również przejęcie władzy przez komunistów w Brazylii w 1964 roku. Jeśli Różaniec publiczny uratował te kraje, to uratuje także Polskę.
  3. Obowiązek oddawania czci Bogu publicznie: Laicyści starają się wyrugować religię i moralność z przestrzeni publicznej. Dzieci w szkołach w innych krajach są zawieszane w prawach za to, że np. pomodlą się przed posiłkiem. Katolickie obrazy są usuwane ze szkół, szpitali i miejsc publicznych. Jako katolicy mamy obowiązek się temu sprzeciwić. Będziemy publicznie oddawać cześć Panu Bogu i szanować Jego Prawa.
  4. Przygotowanie na triumf Matki Bożej: Niepokalane Sercu Maryi zatriumfuje nad złem. To wielki przywilej być pośród tych, którzy ufają w Jej triumf i oddają Jej publiczną cześć. Każdy Różaniec publiczny przyspiesza zwycięstwo Boga, przyciąga łaski dla Polski i wzmacnia duchowo każdego uczestnika Różańca.
  5. Modlitwa publiczna jest potężna: W swoim monumentalnym dziele Przedziwny sekret Różańca Świętego św. Ludwika Maria de Montfort pisze: Modlitwa publiczna jest bardziej skuteczna niż modlitwa prywatna dla złagodzenia gniewu Bożego i wyjednania Jego miłosierdzia.

 

 

 

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Nie zwalniamy w walce o katolicką Polskę! Wesprzyj PCh24.pl w 2025 roku i broń razem z nami cywilizacji chrześcijańskiej!

mamy: 56 100 zł cel: 500 000 zł
11%
wybierz kwotę:
Wspieram