„Dzisiejsze pogańskie i antychrześcijańskie ideologie wchodzące do szkół i przedszkoli chcą tak kształtować ludzi od dziecka, aby do wiary w Boga i Jego miłości nie byli zdolni. Odważne „NIE” powiedziane złu jest zarazem „TAK” dla dobra i życia. Chodzi o skuteczny sprzeciw władz i społeczeństwa wobec inwazji ideologii LGBT odbierającej naturę ludzką od zarania”, pisze na łamach tygodnika „Warszawska Gazeta” ks. Stanisław Małkowski.
„Marnością są sprawy doczesne, przywiązanie się do nich jest głupotą, powiada Kohelet w swojej księdze. Pomimo iż ziemskie doświadczenia autora nie dają mu trwałej nadziei, na zakończenie odwołuje się do Boga: Boga się bój i przykazań Jego przestrzegaj, bo cały w tym człowiek! Bóg bowiem każdą sprawę wezwie na sąd, wszystko, choć ukryte: czy dobre było czy złe (12, 13n)”, pisze ks. Małkowski. Podkreśla przy tym, że mimo iż ówczesne „wyobrażenie o przyszłym życiu było niejasne”, to jednak zarówno Kohelet jak i wielu innych wiedziało, że jedynie „posłuszeństwo Bogu jest jedyną i trwałą drogą w doczesnej drodze człowieka”.
Wesprzyj nas już teraz!
Ks. Małkowski przytacza również fragment Ewangelii według św. Łukasza o zamożnym i chciwym mężczyźnie, który sądzi, że „jego życie zależne jest od mienia”. Kapłan zwraca uwagę na jego krótkowzroczność i głupotę zawartą w słowach „odpoczywaj, jedz, pij i używaj”. Tego typu podejściem można stracić wszystko, ponieważ „bogactwem przed Bogiem jest miłość i mądrość w myśleniu, mówieniu i działaniu oraz dążenie do tego „co w górze jest, gdzie przebywa Chrystus (…), nie do tego co na ziemi” (Kol 3,1n).
„Chrześcijanie oczekujący zmartwychwstania u kresu czasów, są wezwani i powołani do ciągłego przemieniania się i nawracania już teraz, aby uczestniczyć w przyszłej, chwalebnej przemianie wskrzeszonych ciał”, wzywa ks. Małkowski. Kapłan cytuje słowa wypowiedziane 23 sierpnia 1973 roku na Jasnej Górze przez prymasa Stefana Wyszyńskiego: „Pragniemy wolności wychowania po chrześcijańsku. Nie chcemy być we własnej ojczyźnie niewolnikami narzuconych nam przemocą przekonań. Niewolnik – to znaczy człowiek, któremu czegoś nie wolno, a my po tylu latach niewoli pragniemy, aby nam nareszcie było wolno kochać Boga nie tylko skrycie, ale otwarcie i odważnie! Pragniemy wzywać Go wszędzie, publicznie czcić Boga”.
Właśnie dlatego, zdaniem ks. Małkowskiego, musimy powiedzieć twarde i zdecydowane „NIE” pogańskiej i antychrześcijańskiej ideologii LGBT, która chce zamordować wśród naszych dzieci wiarę w Boga oraz zniszczyć w nich uczucie miłości. „Chodzi o skuteczny sprzeciw władz i społeczeństwa wobec tej inwazji odbierającej naturę ludzką od zarania”, podsumowuje ks. Małkowski.
Źródło: tygodnik „Warszawska Gazeta”
TK