1 marca 2019

Międzynarodowe poparcie dla Konwencji o Prawach Rodziny. To odpowiedź na genderowe prawo

Eksperci z wielu międzynarodowych organizacji podpisali deklarację poparcia dla Konwencji o Prawach Rodziny. Dokument jest odpowiedzią na zapisy niebezpiecznej dla rodziny Konwencji Stambulskiej, uznawanej przez ekspertów za promującą ideologię gender. 

 

Konwencja o Prawach Rodziny stanowi alternatywę dla Konwencji Stambulskiej, której ideologiczne założenia godzą w dobro rodziny. Dokument przygotowany przez ekspertów Instytutu Ordo Iuris ma na celu promocję najwyższych standardów ochrony życia rodzinnego, małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny oraz obrony prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Konwencja przyznaje rodzinie podmiotowość prawną i czyni politykę rodzinną państwa kluczową perspektywą stanowienia i stosowania prawa. 

Wesprzyj nas już teraz!

 

Projekt zawiera również szczegółowe postanowienia dotyczące przeciwdziałaniu przemocy, uznając w ślad za badaniami Agencji Praw Podstawowych UE, Departamentu Sprawiedliwości i Departamentu Zdrowia USA czy OBWE ochronę i wsparcie rodziny za najwłaściwszy środek ochrony przed przemocą. Dokument porządkuje także na poziomie międzynarodowym najważniejsze pojęcia związane z funkcjonowaniem rodziny, takie jak „małżeństwo” i „dobro dziecka”.

 

Pod kierownictwem ekspertów Instytutu Ordo Iuris prowadzone były w Warszawie obrady pierwszej Roboczej Konferencji o Konwencji o Prawach Rodziny. W obradach uczestniczyli przedstawiciele organizacji społecznych i eksperckich z kilkunastu krajów oraz reprezentanci Kościoła Katolickiego z Łotwy i Polski, Kościoła Baptystów RP, norweskiej wspólnoty zielonoświątkowej Kristen Koalisjon Norge i Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Na kończącym spotkanie briefingu przedstawili oni międzynarodową Deklarację Poparcia dla Konwencji o Prawach Rodziny. Eksperci w dokumencie podkreślają wartość rodziny jako podstawowej jednostki społecznej. Zwracają także uwagę na zagrożenia wynikające z podważania naturalnego pojęcia rodziny. Wzywają również władze państw do prowadzenia polityki chroniącej rodzinę i do wypowiedzenia traktatów międzynarodowych uderzających w dobro rodziny.

 

„Jesteśmy przekonani, że wzmocnienie praw rodziny jest najlepszą drogą i najskuteczniejszym sposobem dla zapewnienia fizycznego, psychicznego, moralnego, duchowego i społecznego dobrostanu jednostki i wszystkich ludzkich wspólnot. Rodzina oparta na małżeństwie jest źródłem nowego życia, środowiskiem chroniącym pełny i harmonijny rozwój osobowości dziecka oraz jest pierwszą i najważniejszą szkołą wartości dla wychowujących się w niej dzieci” – czytamy w treści deklaracji, która dostępna jest na stronie Instytutu Ordo Iuris. 

 

„Konwencja o Prawach Rodziny to nie tylko z dawna oczekiwany instrument upodmiotowienia rodzin, ochrony małżeństwa oraz wzmocnienie gwarancji przyrodzonego i niezbywalnego charakteru godności ludzkiej, ale przede wszystkim inicjatywa zmierzająca do ustanowienia najwyższego standardu ochrony życia rodzinnego. Konwencja stanowi także zdecydowaną odpowiedź na nadmierny rozrost administracji państwowej wkraczającej w życie rodzin” – podsumował prace nad Konwencją oraz przyjętą Deklarację adw. Jerzy Kwaśniewski, prezes Ordo Iuris.

 

 

Deklarację podpisali:

– Imre Balashazy (Węgry – Family Science Alliance)

– Tomislav Cunovic (Chorwacja – Vice President Vigilare Foundation)

– Gyõzõ Czettele (Węgry – European Family Science Society)

– Dragan Dagić (Bośnia i Hercegowina – Foundation For Life)

– Jan Gregor (Czechy – Aliance pro rodinu)

– Marek Jurek (Polska – Prawica Rzeczypospolitej)

– Joanna Krupska (Polska – Związek Dużych Rodzin 3Plus)

– Jerzy Kwaśniewski (Polska – Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris)

– Marian Piłka (Polska – Prawica Rzeczypospolitej)

– Kazimierz Przeszowski (Polska – Centrum Życia i Rodziny)

– Grégor Puppinck (Wielka Brytania – European Centre for Law and Justice)

– Andrej Ralbovsky (Słowacja – Nadácia Slovakia Christiana)

– Abp Zbigniew Stankiewicz (Łotwa – katolicki Metropolita Ryski)

– Aleksander Stralcou-Karwacki (Białoruś – Pro Baltia Christiana et Latina Foedus)

– Jan–Aage Torp (Norwegia – Kristen Koalisjon Norge)

– Pavel Vilcek (Słowenia – Slovensky Dohour za Rodinu)

– Varoo Vooglaid (Estonia – Foundation for the Protection of Family and Tradition)

– Mateusz Wichary (Polska – Kościół Baptystów RP)

– Tymoteusz Zych (Polska – Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris).

 

 

Źródło: Ordo Iuris

WMa

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 36 576 zł cel: 500 000 zł
7%
wybierz kwotę:
Wspieram